Jakie korzyści dla życia niesie golf?

Golf – znudzone grupy bogatych emerytów przemieszczające się niespiesznie po zielonym trawniku? Nic bardziej mylnego. To ekscytujący i wymagający sport, który łączy ludzi różnych pokoleń i profesji, uczy strategii, panowania nad emocjami, pokory i relacji ze sobą i innymi. Pomaga w biznesie i otwiera wiele możliwości inwestycyjnych.

Część pola golfowego z krótko przyciętą trawą to fairway. Czasem jest to fairway to heaven, a czasem “Fairway to Hell”. Ważne, jak sobie radzimy z różnymi wydarzeniami po drodze. Tak jak w życiu.

W drugim odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej programu “Fairway to Hell”, Robert Moreń, redaktor Telewizji Biznesowej, rozmawia z Rafałem Bryndalem – polskim satyrykiem, autorem tekstów piosenek, dziennikarzem, twórcą zespołów kabaretowych, sztuk teatralnych oraz scenariuszy sitcomów. Oto, czego się dowiedzieliśmy:

Czy golf to sport, który uczy pokory?

Absolutnie tak. Rafał Bryndal wytłumaczył, że pięć lat temu, kiedy zaczął grać w golfa, był pełen frustracji. Następnie, wszystkie jego niepowodzenia na polach sprawiły, że dziś do gry w golfa przychodzi z dystansem i pokorą.

Jak podchodzić do gry w golfa?

Rafał Bryndal stara się być skupiony na polu golfowym. Co istotne, gra w golfa przekłada mu się na życie, dzięki temu jest znacznie spokojniejszy na co dzień.

Jak Rafał Bryndal zaczął grać w golfa?

Pierwsze podejście do gry w golfa nie wciągnęło Rafała Bryndala. Dopiero po latach, gdy zaczął grać z przyjacielem, poczuł że golf to coś dla niego. Rafał Bryndal gra w golfa o poranku, w ten sposób uspokaja się i jest gotowy na zmierzenie się z trudami nadchodzącego dnia.

Jak gra w golfa wzmacnia umysł?

Rafał Bryndal wytłumaczył, że “golf pozwala się wyciszyć i odpowiednio skupić. Grając w golfa, trzeba zapomnieć o ostatnim dołku i skupić się tylko na tym, co przed Tobą”.

Na dodatek, odwiedzając pola golfowe, można się poczuć częścią bardzo sympatycznej, wartościowej społeczności. Ponadto, grając w golfa, w żadnym momencie nie można pomyśleć, że dobrze nam idzie, gdyż zawsze może przyjść runda lub dołek, która nas zweryfikuje.

Rafał Bryndal zaznaczył również, że wszyscy gracze czują do siebie na polu golfowym wzajemny szacunek, gdyż dzięki systemowi handicapów, każdy może wygrać z każdym, siła fizyczna się nie liczy.

Co więcej, golf uczy odpowiedniego planowania dnia i pozwala zwiększyć efektywność, ponieważ kiedy jest sprzyjająca pogoda, staramy się jak najszybciej wypełnić swoje obowiązki, aby jak najszybciej móc pojechać na pole.

Rafał Bryndal wyjaśnił również, że golf uczy kultury. To chyba jedyny sport, gdzie nie mamy rywali, lecz są to po prostu inni gracze, których wspieramy, chcemy by poszło im jak najlepiej, nie przeszkadzamy sobie, nie utrudniamy sobie gry.

Jak można poznać człowieka podczas gry w golfa?

Rafał Bryndal wyjaśnił, że “grając w golfa poznajesz naturę danego człowieka. Rozmawiamy wtedy ze sobą, często z nieznajomymi osobami, twarzą w twarz, wszystko trzeba przekazać werbalnie, co w dzisiejszym świecie jest rzadkością”.

Czy można słuchać muzyki podczas gry w golfa?

W trakcie turnieju słuchanie muzyki jest zabronione. Niektórzy golfiści jednak, podczas treningów na polu golfowym, słuchają muzyki.

Na czym polega projekt “Golfowa Geografia Polski” stworzony przez Rafała Bryndala i Tadeusza Winkowskiego?

Projekt “Golfowa Geografia Polski” polega na odwiedzaniu wszystkich miejsc w Polsce, gdzie można grać w golfa. Mowa tu zarówno o polach golfowych, jak i symulatorach.

Czy golf może stać się pasją?

Rafał Bryndal podkreślił, że golf jest bardzo wciągający i absolutnie może stać się pasją – takich ludzi właśnie spotykamy na polu golfowym.

Ile kalorii można spalić podczas gry w golfa?

W czasie trwającej 5 godzin rundy golfista-amator spala tyle kalorii, ile piłkarz w czasie pełnowymiarowego meczu piłki nożnej. Mowa tu o 1400 spalonych kaloriach. Na dodatek, gra w golfa rozwija zaniedbane przez człowieka mięśnie.

Strategia i taktyka gry w golfa

Rafał Bryndal zaznaczył, że istnieje wiele strategii gry w golfa. Wszystko zależy tutaj od nastawienia, jedni wolą długo się przygotowywać na polu golfowym bezpośrednio przed turniejem, a inni gracze nie chcą dokonywać zbyt wielu uderzeń podczas rozgrzewki, aby nie stracić koncentracji.

Co jest najtrudniejsze w grze w golfa?

Zdaniem Rafała Bryndala, najtrudniejsze w golfie są uderzenia z bunkra, czyli z piaskowej pułapki.

Czy golf jest dobrym narzędziem do robienia biznesu?

Golf daje nam możliwość nawiązania kontaktu z osobami, z którymi chcielibyśmy współpracować. Czasem nawet, gdy nie mamy takiego planu, zdarza się, że nawiążemy współpracę biznesową z osobą poznaną na polu golfowym.

Jakie są golfowe cele Rafała Bryndala na 2024 rok?

W 2024 roku Rafał Bryndal chciałby regularnie osiągać na polu golfowym wyniki poniżej 90 uderzeń w trakcie rundy. Ponadto, Rafał Bryndal chciałby obniżyć handicap, więcej jeździć na turnieje i częściej grać.

Zobacz więcej

Polecamy

Na czym polega biznes WP?

Na czym polega biznes WP? Jacek Świderski – Prezes Zarządu

0
Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding SA, opowiada o najważniejszych liniach biznesowych, a także rozwoju Grupy Kapitałowej Wirtualna Polska Holding w kolejnych latach....
Sfinks omawia rok 2023 - Sylwester Cacek, Prezes Zarządu

Prezentacja wyników Sfinks Polska, Sylwester Cacek – Prezes Zarządu

0
Sylwester Cacek, Prezes Zarządu Sfinks Polska ocenia i podsumowuje miniony rok, a także omawia strategię na kolejne lata i segment sprzedaży dań gotowych. Jaka...
7Levels

Wirtualna rzeczywistość to przyszłość. 7Levels S.A. wchodzi na rynek VR

0
Krzysztof Król, Wiceprezes Zarządu 7Levels S.A., w rozmowie z Markiem Klapą, redaktorem Telewizji Biznesowej, omawia tytuły opracowywane aktualnie przez studio i najnowsze plany wydawnicze,...