B-Act zalicza zielony debiut na NewConnect. Adam Białachowski – Prezes Zarządu

Adam Białachowski, Prezes Zarządu B-Act opowiada o debiucie spółki na rynku NewConnect, momencie, w jakim firma zdecydowała się wejść na giełdę, a także głównych obszarach działalności oraz backlogu na 2024 rok. Czy spółka przewiduje przejście na parkiet główny? Przekonamy się poniżej:

Jak Adam Białachowski ocenia czas debiutu B-Act?

Adam Białachowski zauważył, że ostatnio na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie panuje hossa, dlatego czas debiutu B-Act na rynku NewConnect, w ujęciu makroekonomicznym, był właściwy.

Adam Białachowski o działalności B-Act na rynku ukraińskim

Adam Białachowski zaznaczył, że głównym rynkiem B-Act jest Polska, ale bardzo dużo projektów spółka realizuje również na Ukrainie – i to pomimo trwającej wojny. Firma aktywnie działa na rynku ukraińskim już od 9 lat. Ponadto, B-Act realizowało już zlecenia również w Rumunii, w krajach bałtyckich i w Katarze.

Jak wygląda backlog B-Act na 2024 rok?

Na backlog pierwszych czterech miesięcy 2024 roku składały się trzy zamówienia publiczne i jedno zamówienie prywatne. Adam Białachowski wyjawił, że spółce udało się wejść na rynek gazowy, podpisać umowę na nadzór hangarów wojskowych, a także wejść na rynek związany z recyklingiem odpadów.

W efekcie, gdy spółka startowała z ofertą publiczną jej backlog był w okolicach 60 milionów złotych brutto. Po przeprowadzeniu oferty publicznej B-Act prowadzi jednak agresywniejszą politykę przetargową, co zaowocowało znaczącym wzrostem backlogu i prognozą wyższych przychodów w tym roku.

Czy Adam Białachowski widzi możliwość partycypowania B-Act w środkach z KPO?

Adam Białachowski oświadczył, że czasu na wykorzystanie środków z KRajowego Planu Odbudowy jest naprawdę mało, co przełoży się na bardzo dużą ilość postępowań przetargowych, a ceny pójdą w górę, co nie jest złym momentem na prowadzenie biznesu dla przedsiębiorcy.

Prezes B-Act oznajmił, że “trzeba starannie dobierać projekty i mieć pomysł na ich realizację, dlatego spółka bardzo pozytywnie nastawia się do Krajowego Planu Odbudowy, stanowi on dla niej pozytywny sygnał”.

Jaki jest plan rozwoju B-Act

Adam Białachowski widzi trzy obszary rozwoju B-Act. Pierwszym z nich jest dalsza ekspansja w Polsce na coraz trudniejszych i większych projektach. Drugim obszarem jest rozwój działalności w Ukrainie i na innych rynkach – takich jak Kazachstan czy Rumunia.

Trzecim obszarem są nowinki technologiczne, które wyróżniają B-Act na tle konkurencji w Polsce. Mowa tutaj o takich nowinkach, jak animacje 3D procesu budowlanego czy nowoczesne metody robienia harmonogramu.

Czy B-Act myśli, aby w przyszłości przejść na parkiet główny GPW?

Adam Białachowski stwierdził, iż “B-Act w następnych dwóch latach skupi się na tym, aby operacyjnie podołać nowemu wyzwaniu, jakim jest zastrzyk pieniędzy z ofert z zeszłego roku, który spowodował, że spółka wygrała nowe przetargi za pomocą odważniejszego ofertowania”.

W efekcie, teraz B-Act musi dopilnować, aby te usługi były świadczone na odpowiednim poziomie. Jeśli zaś przez następne dwa lata spółka rozwinie się tak dynamicznie, jak zakłada jej zarząd, będzie można zacząć myśleć o przejściu na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Zobacz więcej

Polecamy

Na czym polega biznes WP?

Na czym polega biznes WP? Jacek Świderski – Prezes Zarządu

0
Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding SA, opowiada o najważniejszych liniach biznesowych, a także rozwoju Grupy Kapitałowej Wirtualna Polska Holding w kolejnych latach....
Sfinks omawia rok 2023 - Sylwester Cacek, Prezes Zarządu

Prezentacja wyników Sfinks Polska, Sylwester Cacek – Prezes Zarządu

0
Sylwester Cacek, Prezes Zarządu Sfinks Polska ocenia i podsumowuje miniony rok, a także omawia strategię na kolejne lata i segment sprzedaży dań gotowych. Jaka...
7Levels

Wirtualna rzeczywistość to przyszłość. 7Levels S.A. wchodzi na rynek VR

0
Krzysztof Król, Wiceprezes Zarządu 7Levels S.A., w rozmowie z Markiem Klapą, redaktorem Telewizji Biznesowej, omawia tytuły opracowywane aktualnie przez studio i najnowsze plany wydawnicze,...