Telewizja Biznesowa rozpoczęła nadawanie. Nowa platforma mediowa w Polsce

Z ogromną radością ogłaszamy start Telewizji Biznesowej – innowacyjnej platformy mediowej, która już od 2 października 2023 r. zapewnia dostęp do rzetelnych informacji z obszaru biznesu, inwestycji i finansów. Nasza telewizja, jako jedna z pierwszych w Polsce, emituje programy w dynamicznie rozwijającym się formacie FAST TV (Free Ad-supported Streaming TV), który zyskuje na popularności na całym świecie, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Dostęp do naszych treści jest możliwy online poprzez stronę www.TelewizjaBiznesowa.pl oraz na licznych portalach takich jak www.comparic.pl i www.inwestycje.pl. W niedalekiej przyszłości planujemy również udostępnić nasze treści na wybranych platformach streamingowych w Polsce. Nasz początkowy zasięg to około 2,5 mln unikalnych użytkowników.

Telewizja Biznesowa już nadaje

Jesteśmy dumni, że Telewizja Biznesowa opiera się na ponad dekadzie doświadczeń Grupy Medialnej Comparic, w tym Comparic TV, oraz blisko dziewięciu latach pracy telewizji inwestorzy.tv. Założycielami nowej platformy są Marcin Wenus i Krzysztof Koza z Comparic TV oraz Artur Błasik z inwestorzy.tv – pionierzy formatu FAST TV w Polsce, którzy niezależnie rozwijali jedne z największych kanałów informacyjnych o tematyce biznesowej i inwestorskiej w kraju.

Naszym głównym celem jest dostarczanie treści najwyższej jakości, które wspierają naszych widzów w podejmowaniu świadomych decyzji biznesowych i inwestycyjnych. Program naszej telewizji wypełnią m.in. tradycyjne rozmowy z zarządami spółek, analizy rynkowe, komentarze ekspertów, reportaże, programy edukacyjne oraz praktyczne porady, które przybliżą świat biznesu i inwestycji.

Telewizja Biznesowa wyróżnia się dzięki formatowi FAST TV, który umożliwia streaming treści dla szerokiego grona odbiorców bez dodatkowych opłat. To właśnie na bazie wieloletnich doświadczeń i sukcesów Comparic TV oraz inwestorzy.tv zdecydowaliśmy się na rozwój tej nowej, jeszcze większej inicjatywy.

Blisko 5 lat temu rozpoczęliśmy budowę Comparic TV, która szybko zdobyła bardzo duże grono odbiorców. Byliśmy zdecydowanie pierwszą w Polsce platformą działającą w formacie FAST TV i przyznam, że wiele nauczyliśmy się rozwijając nasze kanały informacyjne. Dostrzegamy też coraz większe zapotrzebowanie w Polsce na wysokiej jakości treści biznesowe i inwestorskie, które przybliżą nie tylko świat biznesu, ale też pomogą w rozsądnym podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Taką telewizję tworzyliśmy i chcemy nadal tworzyć, ale z większym rozmachem. Po połączeniu obu kanałów, czyli Comparic TV oraz inwestorzy.tv, będziemy zdecydowanie największą telewizją biznesową dostępną w polskim internecie – powiedział Marcin Wenus, współzałożyciel oraz wieloletni redaktor naczelny Comparic TV oraz współzałożyciel Telewizji Biznesowej

Inwestorzy.tv to sprawdzony format budżetowej telewizji internetowej stworzonej przez inwestorów dla inwestorów, który od blisko 9 lat z powodzeniem zajmuje się tematyką inwestycyjną i biznesową. Od lat pokazujemy ludzką twarz zarządów spółek giełdowych oraz giełdy, edukujemy oraz budujemy świadomość polskich inwestorów, wspieramy polski biznes i na stałe wpisaliśmy się w polski rynek kapitałowy wspierając spółki w regularnej komunikacji z inwestorami. Byliśmy obecni na wszystkich największych wydarzeniach branżowych, dostarczając profesjonalne treści biznesowe i inwestorskie. Teraz, wspólnie z twórcami Comparic TV, będziemy budować największy kanał biznesowy w Polsce z ambitnymi, ale też dostępnymi treściami. Połączone kanały to większy zasięg, więcej personalizowanych treści oraz więcej ciekawych programów, którymi zamierzamy zdobywać kolejnych odbiorców i umacniać naszą pozycję. Mamy doświadczenie, wiedzę, świetny zespół oraz energię i dużą determinację, żeby sprostać rynkowym oczekiwaniom – dodał Artur Błasik, inwestor giełdowy, założyciel inwestorzy.tv oraz współzałożyciel Telewizji Biznesowej.

Ramówka i zespół Telewizji Biznesowej

W skład zespołu tworzącego Telewizję Biznesową wchodzą doświadczeni twórcy i dziennikarze, którzy zdobywali szlify w renomowanych formatach mediowych jak m.in. m.in.: Comparic TV, inwestorzy.tv, TVN, TV Biznes, Polsat Biznes, bankier.tv, Biznes24. Redaktorem Naczelnym Telewizji Biznesowej został Tymoteusz Nowak, który od ponad 6 lat związany był z inwestorzy.tv jako Redaktor Prowadzący.

Nasza ramówka łączy sprawdzone i lubiane programy z dotychczasowych kanałów z zupełnie nowymi formatami, aby dostarczyć widzom jeszcze szerzej zakrojonych i atrakcyjnych treści biznesowych i inwestycyjnych. Swoje programy autorskie będą mieli m.in. Artur Błasik, Marcin Wenus, Tymoteusz Nowak, Iza Kozakiewicz-Frańczak, Piotr Kuczyński, Marcin Podlacki, Maksymilian Bączkowski, Krzysztof Kamiński, Marek Rogalski, Cezary Andrzejczyk, Michał Stanek, Robert Moreń.

Zobacz więcej

Polecamy

Telewizja Biznesowa patronem Index Investment Challenge

0
Miło nam poinformować, że Telewizja Biznesowa objęła patronat INDEX Investment Challenge - ogólnopolskim konkursem inwestycyjnym organizowanym przez Fundację GPW we współpracy z Kołem Naukowym...