Telewizja Biznesowa partnerem medialnym Badania Innowacyjności Przedsiębiorstw Business Centre Club

Business Centre Club wraz z partnerami: firmą doradczą Crido oraz startupem Innciate zaprasza do udziału w Badaniu Innowacyjności Przedsiębiorstw, którego celem jest ocena poziomu innowacyjności polskich przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 50. osób oraz wskazanie czynników wpływających na ich rozwój.

– Wiedza i kompetencje przedsiębiorstw oraz będące efektem ich stosowania i  rozwoju innowacje są obecnie źródłem długookresowej przewagi konkurencyjnej na rynkach oraz wyznacznikiem ekonomicznego powodzenia. W ramach naszego  badania chcemy zbadać potencjał i plany przedsiębiorstw związane z innowacyjnością. Efektem naszej analizy będzie raport na temat stanu i perspektyw innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce. – mówi dr Jacek Goliszewski, prezes Business Centre Club.

WEŹ UDZIAŁ W BADANIU

W badaniu można wziąć udział do końca kwietnia.

Na podstawie wyników powstanie obszerny raport, którego premiera odbędzie się czerwcu br.

Innowacyjność to dziś jedno z ważniejszych pojęć w niezmiernie szybko zmieniających się realiach rynkowych.

Innowacje są kluczowym elementem rozwoju każdej organizacji. Przeprowadzając badanie innowacyjności firm, chcemy pogłębić analizę najważniejszych obszarów prowadzenia i wdrażania innowacji przez przedsiębiorstwa. Dzięki innowacjom przedsiębiorstwa nie tylko mogą utrzymać się na rynku w sytuacjach zawirowań (rezyliencja), ale równocześnie kreują przyszłość, zapewniając sobie przewagę konkurencyjną. To ważne nie tylko z perspektywy samego przedsiębiorstwa, ale też branż i trendów, ważnych dla całego otoczenia, w tym nas jako konsumentów i klientów. Jeżeli będziemy mieć w Polsce środowisko sprzyjające innowacjom, w długiej perspektywie zbudujemy przewagę, tak, aby innowacje, nowe technologie, pomysły były cały czas rozwijane i wdrażane w naszym kraju.” – dodaje Magdalena Kosewska-Kwaśny, partner w zespole Dotacji i Ulg Podatkowych w CRIDO.

– Badanie ma na celu uzyskanie odpowiedzi na pytanie w jakim stopniu przedsiębiorstwa są przygotowane do rozwijania się w oparciu o nowe zasoby, powstające zarówno wewnętrznie jak i na zewnątrz. W oparciu o to badanie chcielibyśmy stworzyć w przyszłości indeks innowacyjności przedsiębiorstw. – podsumowuje Michał Tokarz, współzałożyciel platformy Innciate.

Raport będzie dostępny na stronie www.bcc.org.pl

Badanie jest realizowane pod patronatem Polskiego Funduszu Rozwoju. Telewizja Biznesowa została partnerem medialnym Raportu.

Zobacz więcej

Polecamy

Telewizja Biznesowa i MEGOGO

Telewizja Biznesowa dołącza do oferty kanałów TV w serwisie streamingowym MEGOGO

0
Z nieukrywaną ekscytacją informujemy o naszej najnowszej współpracy z platformą streamingową MEGOGO, która umożliwi nam dotarcie do jeszcze szerszej publiczności z naszym unikalnym portfolio...

Telewizja Biznesowa patronem Index Investment Challenge

0
Miło nam poinformować, że Telewizja Biznesowa objęła patronat INDEX Investment Challenge - ogólnopolskim konkursem inwestycyjnym organizowanym przez Fundację GPW we współpracy z Kołem Naukowym...