Wszyscy wierzą w 11Bit Studio! Kiedy korekta w USA?

W najnowszym odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej programu “Sygnały Dnia”, Michał Palaczyk – inwestor i analityk w Squaber, analizuje takie spółki, jak XTB, 11Bit Studio, Cyfrowy Polsat, Wittchen, Mirbud czy JSW. Oto, czego się dowiedzieliśmy:

Analiza spółki Wittchen

Kurs spółki Wittchen zawalił się o ponad 16% w ciągu kilku sesji po publikacji wyników finansowych, które okazały się gorsze od oczekiwań. Co gorsza, cena akcji odbiła się wtedy od bardzo istotnego oporu, który stanowiła strefa od 35 do 37 złotych.

W efekcie, Michał Palaczyk spodziewa się, że “czeka nas dłuższa fala spadków. Pierwszym poziomem, do którego kurs może dotrzeć to wsparcie przyjmujące wartość 27 złotych za akcję”.

Michał Palaczyk zwrócił jednak uwagę, że “w okolicach wakacji Wittchen powinien mieć dobre wyniki, gdyż w tym roku rekordowa liczba Polaków wybiera się na wakacje – będą więc oni potrzebować walizek. Ponadto, Wittchen bardzo intensywnie rozwija się za granicą, co w dłuższej perspektywie też powinno przynieść sukcesy”.

Z tego powodu, zdaniem Michała Palaczyka, “w ujęciu długoterminowym spółka powinna wrócić do poziomu 37 złotych – gdyż ogólne tło biznesowe jest pozytywne”.

Analiza spółki Mirbud

Kurs spółki kilka tygodni temu mocno zawalił się w związku ze spaleniem się centrum handlowego, które ma być przez spółkę odbudowane. Jej kurs szybko jednak powrócił do wzrostów i osiągnął nowe szczyty.

Na ten moment wygrywa zatem popyt, wspierany przez wskaźniki techniczne. Mimo wszystko należy mieć na uwagę, że Mirbud charakteryzuje się bardzo wysoką zmiennością, więc w grę cały czas wchodzą gwałtowne i drastyczne wyprzedaże, przerywające trend wzrostowy.

Czy EBC obniży stopy procentowe?

W opinii Michała Palaczyka “oczekiwana przez rynek obniżka stóp procentowych w strefie euro w tym momencie byłaby błędem, gdyż może ona zaowocować drugą falą inflacji. Konsumenci w Europie są nadal bowiem bardzo silni”.

Amerykański rynek akcji jest już przegrzany?

Goldman Sachs informuje, że jesteśmy już w miejscu, w którym amerykańskie hossy docierały do momentu, gdzie było im trudno wzrastać dalej. Liczne wskaźniki, takie jak indeks Case-Shiller, ISM, inflacja bazowa czy poziom oprocentowania obligacji, docierają do pułapów, w których historycznie hossa dobiegała hossa.

Z analizy Goldman Sachs wynika więc, że w ciągu maksymalnie trzech miesięcy powinna pojawić się silniejsza korekta, która schłodzi te wskaźniki. Michał Palaczyk spodziewa się nawet, że na indeksie S&P 500 mocniejsza korekta przyjdzie już w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Analiza indeksu WIG20

Na indeksie WIG20 poziom zmienności utrzymuje się na bardzo niskim poziomie, obroty również rozczarowują. W opinii Michała Palaczyka “indeks WIG20 czeka obecnie na silniejszy bodziec, który najprawdopodobniej będzie spadkowy. Może dojść do silniejszej korekty o zasięgu 10% od szczytów”.

Michał Palaczyk zwrócił ponadto uwagę, że “indeks WIG20 znalazł się na dolnym ograniczeniu trwającego od kilku miesięcy. Prawdopodobnie w czerwcu dojdzie zaś do wybicia dołem z tego kanału”.

Analiza spółki Cyfrowy Polsat

Kurs Cyfrowego Polsatu w ostatnim czasie wygenerował mocny ruch wzrostowy o zasięgu 30%. Zdaniem Michała Palaczyka “wiele wskazuje na to, że spółka kończy obecnie wielki trend spadkowy, gdyż modyfikuje ona swoją strategię, dopasowuje ją do aktualnego stanu polskiej gospodarki”.

W efekcie, Michał Palaczyk spodziewa się, że “nadchodząca korekta tego silnego ruchu wzrostowego nie będzie mocna, może dojść do okolic 11,40 PLN, po czym rozpocznie się kilkumiesięczna konsolidacja przed budowaniem wielkiego trendu wzrostowego, który dawałby szansę na powrót powyżej kursu 20 złotych za akcję”.

Analiza spółki JSW

Po publikacji wyników finansowych przez Jastrzębską Spółkę Węglową na wykresie jej akcji pojawił się mocny układ spadkowy, który zaowocował osiągnięciem nowych dołków. Nie zmienia to faktu, że obroty na spółce rosną, a cały rynek wyczekuje na pojawienie się ruchu wzrostowego.

Michał Palaczyk spodziewa się, że w czerwcu lub pierwszej połowie lipca nastąpi ruch wzrostowy na akcjach JSW o zasięgu rzędu nawet 15%.

Analiza indeksu mWIG40

W ostatnich pięciu sesjach wzrosty na indeksie mWIG40 wyhamowały. Według Michała Palaczyka, trend wzrostowy może zatem dobiegać końca, ale nie ma obecnie żadnych sygnałów do spadków.

Analiza spółki 11 bit studios

Po wynikach finansowych akcje 11 bit studios zanotowały spektakularny wzrost i to przy rekordowych obrotach. Atmosfera wokół spółki jest cały czas bardzo pozytywna, rynek wyczekuje na udaną premierę gry “Frostpunk 2”. Zdaniem Michała Palaczyka jest więc szansa na dotarcie ceny akcji do 650 złotych.

Analiza spółki XTB

XTB podczas ostatniej sesji doświadczyło korekty. W opinii Michała Palaczyka nie ma tu jednak żadnego zagrożenia dla długoterminowego trendu wzrostowego. Mimo wszystko, jeśli korekta się przedłuży, to na kursie XTB może dojść do zejścia w okolice poziomu 70 złotych za akcję.

Zobacz więcej

Polecamy

Na czym polega biznes WP?

Na czym polega biznes WP? Jacek Świderski – Prezes Zarządu

0
Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding SA, opowiada o najważniejszych liniach biznesowych, a także rozwoju Grupy Kapitałowej Wirtualna Polska Holding w kolejnych latach....
Debata - inwestor indywidualny się nie liczy. Serio?

Debata: Inwestor indywidualny się nie liczy?

0
W ramach Dnia Inwestora Indywidualnego, który odbył się podczas konferencji Invest Cuffs 2024 odbyła się debata ekspercka pod tytułem: “Inwestor indywidualny się nie liczy....
Sprzedaż mieszkania z zameldowaną osobą

Masz zameldowanego lokatora na nieruchomości, którą chcesz sprzedać? Uważaj!

0
W nowym odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej programu “Kawa z Agentem” Amanda Postolska - założycielka i CEO RS Estate, wyjaśnia jak sprzedać mieszkanie,...