Uważaj na halving Bitcoina! Cena BTC może spaść!

W kolejnym odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej programu Inside Solution One, redaktor Telewizji Biznesowej i zarządzający w funduszu Solution One Tomasz Piwoński, jak co tydzień, przygląda się bliżej aktualnej sytuacji na rynkach kapitałowych oraz podsumowuje najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia:

Analiza kursu Bitcoina przed halvingiem

Tomasz Piwoński przyznał, że w ujęciu długoterminowym zgodnie z oczekiwaniami kurs Bitcoina przed halvingiem znajdował się w silnym trendzie wzrostowym.

Teraz zaś zarządzający w funduszu Solution One spodziewa się, że hossa w ciągu pierwszych dwóch tygodni po halvingu dobiegnie końca, dlatego aktualnie mamy najlepszy moment do realizacji zysków.

Wielu analityków twierdzi inaczej – oczekują oni wzrostów na rynku Bitcoina po halvingu, gdyż z takim scenariuszem mieliśmy do czynienia w przeszłości. Tomasz Piwoński zwrócił jednak uwagę, że bezpośrednio przed poprzednimi halvingami nie było trendu wzrostowego. Co więcej, cena Bitcoina wtedy powoli spadała.

Zdaniem Tomasza Piwońskiego wynika to z faktu, że teraz – zwłaszcza po zatwierdzeniu funduszy ETF na Bitcoina przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd – rynek Bitcoina coraz bardziej przypomina rynek akcji w USA, a za wzrost jego kursu odpowiadają przede wszystkim wielkie fundusze inwestycyjne.

Tomasz Piwoński o inflacji w USA

Tomasz Piwoński oczekuje, że ścieżka inflacyjna z lat siedemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych powtórzy się. To oznacza, że już w najbliższych miesiącach powinien nas czekać kolejny wystrzał inflacji, a hossa na Wall Street – podobnie jak na rynku kryptowalut – dobiega już końca.

Cykl Kitchina a Wall Street i trend wzrostowy na surowcach

Zdaniem Tomasza Piwońskiego obecnie znajdujemy się w ostatnim etapie hossy na Wall Street lub pierwszej fazie spadków, co wynika z Cyklu Kitchina.

W efekcie, w obecnej sytuacji w ujęciu długoterminowym należy oczekiwać dalszych spadków na amerykańskim rynku obligacji, a także wzrostu – lecz obarczonego dużym ryzykiem i zmiennością – cen surowców (zwłaszcza miedzi) i gwałtownego przyspieszenia inflacji.

Z tego powodu najlepiej obecnie zachować szczególną ostrożność handlując na rynku akcji i ograniczać ryzyko, jako że na ten moment nie wiemy jeszcze czy tendencja wzrostowa już się zakończyła.

Zobacz więcej

Polecamy

Na czym polega biznes WP?

Na czym polega biznes WP? Jacek Świderski – Prezes Zarządu

0
Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding SA, opowiada o najważniejszych liniach biznesowych, a także rozwoju Grupy Kapitałowej Wirtualna Polska Holding w kolejnych latach....
Sfinks omawia rok 2023 - Sylwester Cacek, Prezes Zarządu

Prezentacja wyników Sfinks Polska, Sylwester Cacek – Prezes Zarządu

0
Sylwester Cacek, Prezes Zarządu Sfinks Polska ocenia i podsumowuje miniony rok, a także omawia strategię na kolejne lata i segment sprzedaży dań gotowych. Jaka...
7Levels

Wirtualna rzeczywistość to przyszłość. 7Levels S.A. wchodzi na rynek VR

0
Krzysztof Król, Wiceprezes Zarządu 7Levels S.A., w rozmowie z Markiem Klapą, redaktorem Telewizji Biznesowej, omawia tytuły opracowywane aktualnie przez studio i najnowsze plany wydawnicze,...