Totalny krach oprogramowania! Czy Pepco ma jeszcze szansę?

W najnowszym odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej programu “Sygnały Dnia”, Michał Palaczyk – inwestor i analityk w Squaber, analizuje takie spółki, jak Pepco, Cognor, CD Projekt, PKO BP, CCC czy GPW. Oto, czego się dowiedzieliśmy:

Analiza spółki Cognor

Cognor podpisał w poniedziałek, 3 czerwca list intencyjny dotyczący produkcji zbrojeniowej, co wywołało wzmożony wzrost akcji spółki. Michał Palaczyk zwrócił jednak uwagę, iż kontrakt ten nie zmienia faktu, że Cognor wciąż boryka się z problemami na rynku stali oraz niezmiennie wysokimi cenami energii elektrycznej.

W efekcie, akcje spółki nadal znajdują się w szerokim układzie konsolidacji, w którym opór stanowi poziom 9 PLN i w opinii Michała Palaczyka analiza techniczna absolutnie nie sygnalizuje wzrostów.

Analiza spółki Pepco

Akcje Pepco, po publikacji dobrych wyników finansowych, dynamicznie wyskoczyły do góry, aż do poziomu 26 złotych. Michał Palaczyk cały czas pozostaje jednak sceptyczny, gdyż spółka ma za sobą burzliwą drogę, a sytuacja w handlu detalicznym powinna sprzyjać Pepco dopiero pod koniec 2025 roku.

Michał Palaczyk spodziewa się więc, że w te wakacje dojdzie do zamknięcia luki na akcjach Pepco na poziomie 22 złotych. W dłuższej perspektywie może zaś dojść do zejścia w okolice 20 PLN.

Michał Palaczyk o krachu spółek produkujących oprogramowanie

W 2021 roku amerykańskie spółki zajmujące się produkcją oprogramowania jako pierwsze pokazały moment przełomowy na Wall Street. W tej chwili sytuacja ta się powtarza.

W piątek, 31 maja koszyk tych spółek spadł o niemal 6%. Możliwe zatem, że już niebawem rozpocznie się układ spadkowy na indeksie NASDAQ 100, a następnie na całym amerykańskim rynku akcji.

Analiza indeksu S&P 500

Indeks S&P 500, po ustanowieniu nowych historycznych szczytów, rozpoczął ruch spadkowy. Zdaniem Michała Palaczyka “kieruje się on w stronę 5000 punktów, gdzie powinien trafić w okolicy połowy wakacji. Nie zmienia to faktu, że w najbliższych dniach może nas czekać próba ataku na historyczne poziomy”.

Analiza indeksu WIG20 i spółki PKO BP

Michał Palaczyk twierdzi, że “na indeksie WIG20 trend wzrostowy już dobiegł końca. Układ spadkowy na tym miesiącu klaruje się już od miesiąca. Nie zmienia to faktu, że w czasie najbliższych dwóch tygodni może pojawić się jeszcze ostatni impuls wzrostowy, który zaowocuje osiągnięciem poziomu 2550 punktów”.

Następnie, według Michała Palaczyka, w okresie wakacyjnym czekają nas silne spadki. W najbliższych dniach wiele zależy jednak od akcji PKO Banku Polskiego. Jeżeli w oczekiwaniu na dywidendę walory tej spółki Skarbu Państwa powrócą powyżej 61 złotych, to pociągnie ona w górę również indeks WIG20.

Analiza spółki CD Projekt

Akcje CD Projekt w poniedziałek, 3 czerwca odbiły po silnych spadkach w zeszłym tygodniu. Zagraniczni inwestorzy instytucjonalni uważają jednak, że akcje CD Projekt warte są między 70 a 110 złotych. Ich cena jest zaś obecnie znacznie wyższa.

Michał Palaczyk zauważył przy tym, że “układ wzrostowy na akcjach CD Projekt już się załamuje. W grę nadal wchodzi co prawda zwyżka do poziomu 140 złotych, lecz zagraniczni inwestorzy instytucjonalni cały czas kontrolują tę sytuację i są w stanie w każdej chwili sprowadzić notowania spółki znacznie niżej”.

Analiza indeksu mWIG40

Indeks mWIG40 cały czas nie ustanowił nowego rekordu. Zdaniem Michała Palaczyka ruch wzrostowy na tym indeksie już zaczął wyraźnie hamować. Wydaje się więc, że w ciągu tego tygodnia możemy zobaczyć maksymalnie kurs rzędu 6800 punktów. W dłuższej perspektywie indeks ten może zaś, tak jak WIG20, podążać w dół.

Analiza spółki CCC

Na akcjach CCC mamy do czynienia z bardzo silnym trendem wzrostowym. W tym tygodniu walory spółki zdecydowanie zmierzają na poziom 141 złotych.

Michał Palaczyk zaleca jednak ostrożność, gdyż obroty maleją. Inwestorzy prawdopodobnie czekają bowiem obecnie na giełdowy debiut Modivo. Jeśli nie pojawi się on w najbliższych tygodniach, na akcjach CCC może dojść do mocniejszej korekty.

Analiza spółki GPW

Na akcjach GPW w poniedziałek, 3 czerwca mieliśmy do czynienia z silnymi wzrostami. Teraz, według Michała Palaczyka, w grę wchodzi tutaj wzrost do poziomu 50 złotych za akcję.

Zobacz więcej

Polecamy

Na czym polega biznes WP?

Na czym polega biznes WP? Jacek Świderski – Prezes Zarządu

0
Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding SA, opowiada o najważniejszych liniach biznesowych, a także rozwoju Grupy Kapitałowej Wirtualna Polska Holding w kolejnych latach....
Debata - inwestor indywidualny się nie liczy. Serio?

Debata: Inwestor indywidualny się nie liczy?

0
W ramach Dnia Inwestora Indywidualnego, który odbył się podczas konferencji Invest Cuffs 2024 odbyła się debata ekspercka pod tytułem: “Inwestor indywidualny się nie liczy....
Sprzedaż mieszkania z zameldowaną osobą

Masz zameldowanego lokatora na nieruchomości, którą chcesz sprzedać? Uważaj!

0
W nowym odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej programu “Kawa z Agentem” Amanda Postolska - założycielka i CEO RS Estate, wyjaśnia jak sprzedać mieszkanie,...