Spółka nie zepsuła sentymentu, ale rynki zaczynają być sceptyczne wobec FED

W dzisiejszym odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej “Świata walut”, Marek Rogalski, Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska, analizuje czy hossa na Wall Street może trwać dalej, odnosząc się przy tym do wyników finansowych spółki NVIDIA i protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC:

Marek Rogalski o wynikach finansowych spółki NVIDIA

NVIDIA zaprezentowała lepsze przychody i zyski niż zakładali analitycy. Co więcej, spółka planuje utrzymać wysokie marże w kolejnych kwartałach, a na dodatek zapowiedziała ona split akcji.

Co zrobi Fed?

Marek Rogalski zwrócił uwagę, że opublikowany w środę wieczorem protokół z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu do spraw Operacji Otwartego Rynku ukazał, iż według członków Rezerwy Federalnej USA inflacja jest nadal problemem, a proces dezinflacyjny zaczął hamować.

Niektórzy analitycy obawiają się nawet, że w razie potrzeby Rezerwa Federalna USA będzie bardziej skłonna by podnieść stopy procentowe, niż by je obniżyć. Marek Rogalski uważa jednak, że nie będzie podstawy, aby podnosić stopy procentowe, gdyż gospodarka Stanów Zjednoczonych zaczyna już hamować.

W efekcie, stopy procentowe prawdopodobnie będą utrzymywane na wysokim poziomie przez dłuższy okres, dziś już rynki nie są takie pewne, że do pierwszej obniżki dojdzie we wrześniu.

Co dalej z hossą na Wall Street?

Dziś na Wall Street wzrosty są kontynuowane. Amerykańskie indeksy są oczywiście napędzane zwyżką akcji spółki NVIDIA.

Należy jednak zwrócić uwagę, że na wskaźnikach analizy technicznej widać już wykupienie, co oznacza, że w kolejnych dniach może czekać nas wyższy poziom zmienności oraz korekta. Zdaniem Marka Rogalskiego warto więc w tej chwili wstrzymać się z nadmiernym optymizmem.

Prognozy dla dolara

Marek Rogalski zaznaczył, że “na indeksie siły dolara mamy w tym tygodniu do czynienia z obroną dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Wydaje się więc, że rynki nie są już nastawione na dalsze osłabianie się amerykańskiej waluty”.

Z tego powodu Marek Rogalski spodziewa się, że na kursie euro wobec dolara amerykańskiego może dojść do wydłużenia aktualnie rozgrywanego ruchu spadkowego aż do okolic 1.078.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na kursie funta szterlinga wobec USD. Brytyjska waluta jest obecnie tak silna pod kątem fundamentalnym, że na tej parze powinien utrzymywać się długoterminowy trend wzrostowy.

Z kolei para walutowa USD/JPY, zdaniem Marka Rogalskiego, będzie pozostawać w wyraźnym trendzie wzrostowym, gdyż japońska waluta nie ma żadnych argumentów, aby przeważać nad dolarem amerykańskim. W efekcie, już wkrótce może nas czekać powrót do najwyższych poziomów na parze USD/JPY – czyli okolic kursu 159.

Rynek krypto czeka na decyzję SEC w sprawie funduszy ETF na ETH

Dziś Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) najprawdopodobniej ogłosi decyzję czy wyrazi zgodę na otwarcie funduszy ETF typu spot na Ethereum.

Według Marka Rogalskiego, jeśli SEC nie wyrazi dziś tej zgody, to na rynku Ethereum czeka nas korekta, natomiast przy wyrażeniu tej zgody, nie ma pewności czy wydarzy się dynamiczny ruch kursu ETH w górę.

Na rynku surowców zaczyna się korekta?

Na rynku srebra, miedzi, złota i ropy naftowej mamy obecnie do czynienia z silnym cofnięciem. Marek Rogalski uważa, że korekta ta wynika z pojawiających obaw o to czy Rezerwa Federalna USA ostatecznie obniży stopy procentowe w najbliższych miesiącach.

Prognozy dla złotego

W środę polski złoty przestał się umacniać wobec innych walut. W efekcie, zdaniem Marka Rogalskiego “w ramach odreagowania kurs euro wobec polskiej waluty może w najbliższych dniach podejść pod poziom 4.29, a para USD/PLN ma szansę powrócić do okolic 3.98”.

Zobacz więcej

Polecamy

Na czym polega biznes WP?

Na czym polega biznes WP? Jacek Świderski – Prezes Zarządu

0
Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding SA, opowiada o najważniejszych liniach biznesowych, a także rozwoju Grupy Kapitałowej Wirtualna Polska Holding w kolejnych latach....
Debata - inwestor indywidualny się nie liczy. Serio?

Debata: Inwestor indywidualny się nie liczy?

0
W ramach Dnia Inwestora Indywidualnego, który odbył się podczas konferencji Invest Cuffs 2024 odbyła się debata ekspercka pod tytułem: “Inwestor indywidualny się nie liczy....
Sprzedaż mieszkania z zameldowaną osobą

Masz zameldowanego lokatora na nieruchomości, którą chcesz sprzedać? Uważaj!

0
W nowym odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej programu “Kawa z Agentem” Amanda Postolska - założycielka i CEO RS Estate, wyjaśnia jak sprzedać mieszkanie,...