Śmierć prezydenta Iranu! Rekordowo drogie złoto i miedź!

W najnowszym odcinku programu “PULS RYNKÓW”, Marcin Kiepas, Analityk Tickmill, przedstawia prognozy dla cen złota, srebra oraz ropy naftowej. Oto, czego się dowiedzieliśmy:

Analiza wykresu złota

Ceny złota już w piątek, 17 maja przebiły barierę 2400 dolarów za uncję. W poniedziałek kurs sięgnął zaś 2450 USD i ustanowił nowe historyczne maksimum.

Analiza wykresu srebra

Z jeszcze mocniejszymi wzrostami mieliśmy do czynienia w piątek, 17 maja na rynku srebra. Kurs tego metalu zdołał wtedy przebić zarówno tegoroczne maksima, jak i szczyty z okresu pandemii COVID-19. W efekcie ceny osiągnęły najwyższą wartość od 11 lat.

Marcin Kiepas zwrócił jednak uwagę, że teraz na rynku srebra widoczne są już oznaki wykupienia i realizacji zysków. Nie zmienia to faktu, że w ujęciu długoterminowym hossa na metalach trwa w najlepsze i wszystko przemawia za tym, że będzie ona nadal kontynuowana.

Marcin Kiepas o głównym wydarzeniach rynkowych na nadchodzący tydzień

Marcin Kiepas, że głównym tematem rynkowym w tym tygodniu będą wystąpienia przedstawicieli banków centralnych, gdyż głównym tematem ekscytacji rynków w ostatnim czasie pozostaje data rozpoczęcia cyklu obniżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.

Ponadto, w środę opublikowany zostanie protokół z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu do spraw Operacji Otwartego Rynku. W czwartek czeka nas zaś publikacja wstępnych majowych odczytów indeksów PMI dla sektora przemysłowego i usługowego – od Japonii, przez największe gospodarki Europy, aż po USA.

Najistotniejszym wydarzeniem na światowych giełdach w tym tygodniu prawdopodobnie będzie jednak środowa publikacja wyników finansowych spółki NVIDIA za pierwszy kwartał roku obrotowego 2024/2025, zakończony w kwietniu.

Marcin Kiepas zaznaczył, że wyniki tego giganta z pewnością będą miały przełożenie na zachowanie innych spółek technologicznych – szczególnie tych zaangażowanych w sektor sztucznej inteligencji.

Analiza wykresu ropy naftowej

Marcin Kiepas podkreślił, że “na ropie z jednej strony mamy jeszcze nie do końca zrealizowaną formację głowy z ramionami, co sugerowałoby dalsze spadki. Z drugiej strony, rynek zaczął już się bronić”.

Według Marcina Kiepasa teraz strona popytowa na rynku ropy próbuje wrócić powyżej 200-sesyjnej średniej kroczącej . Jeśli to by się udało, doszłoby do wybicia górą z konsolidacji, formacja głowy z ramionami nie zostałaby zrealizowana, a koniunktura na rynku mogłaby się poprawić.

Zobacz więcej

Polecamy

Na czym polega biznes WP?

Na czym polega biznes WP? Jacek Świderski – Prezes Zarządu

0
Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding SA, opowiada o najważniejszych liniach biznesowych, a także rozwoju Grupy Kapitałowej Wirtualna Polska Holding w kolejnych latach....
Debata - inwestor indywidualny się nie liczy. Serio?

Debata: Inwestor indywidualny się nie liczy?

0
W ramach Dnia Inwestora Indywidualnego, który odbył się podczas konferencji Invest Cuffs 2024 odbyła się debata ekspercka pod tytułem: “Inwestor indywidualny się nie liczy....
Sprzedaż mieszkania z zameldowaną osobą

Masz zameldowanego lokatora na nieruchomości, którą chcesz sprzedać? Uważaj!

0
W nowym odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej programu “Kawa z Agentem” Amanda Postolska - założycielka i CEO RS Estate, wyjaśnia jak sprzedać mieszkanie,...