Artur Podhorodecki, Prezes Zarządu QNA Technology, w rozmowie z redaktorem naczelnym Telewizji Biznesowej, Tymoteuszem Nowakiem, podczas Konferencji WallStreet 28 w Karpaczu, omawia tematy związane z technologią kropek kwantowych.
Jak wygląda komercjalizacja nowości i jaka jest sytuacja finansowa QNA Technology? Przekonamy się poniżej:
Artur Podhorodecki o nowościach w spółce
Artur Podhorodecki poinformował, że w ciągu ostatniego pół roku spółce udało się uruchomić pierwszą eksperymentalną linię pilotażową. Obecnie QNA Technology jest na etapie optymalizowania tego procesu i rozbudowywania tej linii. Dzięki temu spółka może konkretniej rozmawiać ze swoimi partnerami.
Ponadto, QNA Technology rozwinęło swój biznes. W 2024 roku spółka podpisała umowę z prestiżowym dystrybutorem na rynku japońskim. Dzięki tej współpracy spółce już udało się zrealizować kilka zleceń.
Co więcej, QNA Technology zintensyfikowało prace nad prototypami urządzeń, które wykorzystują kropki kwantowe. Spółce udało się uzyskać parametr wydajności świecenia na poziomie rekordu świata, który do tej pory należał do firmy Samsung.
Impreza Display Week z perspektywy prezesa QNA Technology
Artur Podhorodecki oznajmił, że “na Display Week działo się bardzo dużo w obszarze kropek kwantowych. Największe zamieszanie wywołało wystąpienie prezesa firmy TCL, który pokazał pierwszego laptopa wykonanego w technologii kropek kwantowych emisyjnych, bazujących na kadmie”.
Prezes TCL oświadczył ponadto, że od masowej produkcji tych laptopów powstrzymuje firmę brak odpowiedniej jakości niebieskich kropek kwantowych. W efekcie, ogłosił on nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów dla zespołu, który pomoże im popchnąć ten temat do przodu.
Równocześnie firma Samsung pokazała pierwszy monitor gamingowy wykonany w technologii kropek kwantowych.
Pozycja QNA Technology w łańcuchu dostaw największych producentów okiem Artura Podhorodeckiego
Artur Podhorodecki wyjaśnił, że “łańcuch dostaw w branży jest dość skomplikowany. Zaczyna się on od producentów wyświetlaczy, kończy na producentach zaawansowanej chemii, w środku znajdziemy zaś dostarczycieli komponentów i sprzętu ciężkiego”.
QNA Technology rozmawia zaś zarówno z producentami wyświetlaczy, jak i producentami zaawansowanej chemii. Rozmowy te mają zupełnie inny charakter. Te z chemikami dotyczą parametrów materiałów, a rozmowy z producentami wyświetlaczy koncentrują się na parametrach urządzeń wykorzystujących kropki kwantowe”.
Co istotne, prezes QNA Technology zaznaczył, że “w branży wyświetlaczy zabezpiecza się łańcuchy dostaw i dąży się do posiadania więcej niż jednego dostawcy. Sytuacja spółki jest więc dość dobra – musi ona tylko zwiększać skalę i powtarzalność swojej działalności, w ten sposób zapewni sobie wiarygodność przed dużymi producentami”.
Komercjalizacja z perspektywy prezesa QNA Technology
Artur Podhorodecki wytłumaczył, że “zanim dojdzie do sprzedaży masowej, trzeba przeprowadzić bardzo dużo prac i testów, które są niewidoczne dla konsumenta. Dlatego QNA Technology nie interesuje moment premiery danego wyświetlacza, lecz moment gdy dany producent podejmuje decyzję, że idzie w kierunku rozwoju tej technologii”.
Strategią QNA Technology jest bycie na początku tej całej rewolucji i posiadanie zawartych kontraktów z czołowymi producentami, gdy tylko ona się wydarzy.
Artur Podhorodecki o sytuacji finansowej spółki
Artur Podhorodecki zapowiedział, że QNA Technology planuje emisję nowych akcji, co związane jest z dynamiką prac, które prowadzi.