PTWP rośnie w siłę i szykuje się na parkiet główny

Wojciech Kuśpik, Prezes Zarządu PTWP w rozmowie z Markiem Klapą, redaktorem Telewizji Biznesowej, omawia plany przejścia spółki na parkiet główny GPW. Jakie jeszcze plany ma PTWP na najbliższy czas? Przekonamy się poniżej:

Wojciech Kuśpik o przejściu PTWP na parkiet główny GPW

Wojciech Kuśpik wyjaśnił, że przejście na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie to “naturalna droga rozwojowa Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości”.

PTWP było już przez lata notowane na rynku NewConnect, spółka w tym czasie urosła, a na dodatek ma dość bogate plany rozwojowe, dlatego przejście na główny parkiet GPW stanowi naturalną kolej rzeczy.

Wojciech Kuśpik o wynikach finansowych PTWP

Wojciech Kuśpik zwrócił uwagę, że 2023 rok był trudnym okresem w polskiej gospodarce, co oczywiście przekładało się na działalność PTWP. Był to bowiem rok inflacyjny, co zwiększyło koszty prowadzenia działalności.

Mimo wszystko, Wojciech Kuśpik jest bardzo zadowolony z wyników finansowych spółki w 2023 roku. Jego zdaniem wyniki te pokazują, że konsekwentna strategia rozwijania segmentu digital przyniosła efekty, co jest również dobrym prognostykiem na 2024 rok.

Wojciech Kuśpik o wysokiej pozycji gotówkowej PTWP

Wojciech Kuśpik uważa, że obecnie nadszedł najlepszy czas dla PTWP pod kątem rozwoju. Spółka posiada bowiem zasoby gotówkowe, które pozwalają jej się rozwijać zarówno organicznie, jak i akwizycyjnie.

Wojciech Kuśpik o filarach działalności PTWP

Działalność Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości oparta jest na trzech filarach:

  • Segmencie digital (serwisy internetowe)
  • Segmencie zarządzania obiektami w Katowicach
  • Segmencie medialno-kongresowym (eventowym)

Wojciech Kuśpik wyjaśnił, że dla PTWP każdy z tych segmentów jest ważny i wszystkie prężnie się rozwijają.

Wojciech Kuśpik o segmencie digital PTWP

Aktualnie Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości w swoim portfelu posiada 18 aktywnych serwisów internetowych. Co istotne, każdy z tych serwisów w swoim segmencie ma dominującą pozycję.

Wojciech Kuśpik wskazał, że w najbliższych latach PTWP nadal zamierza intensywnie rozwijać segment digital, gdyż użytkownicy coraz częściej wyszukują specjalistycznych, branżowych informacji.

Prezes PTWP o Europejskim Kongresie Gospodarczym

XVI edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się już w dniach 7-9 maja. Do tej pory ponad 15 tysięcy osób zarejestrowało się na to wydarzenie.

Pojawi się na nim również blisko 1000 panelistów i ponad 500 dziennikarzy. Liczby te czynią Europejski Kongres Gospodarczy największym wydarzeniem tego typu w Europie Centralnej.

Wojciech Kuśpik o zarządzaniu wydarzeniami

Wojciech Kuśpik wyjaśnił, że większość wydarzeń, które Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości jest ściśle powiązana z serwisami internetowymi, które prowadzi PTWP. Spółka koncentruje się na tym, aby wydarzenia przez nią organizowane były numerem jeden dla danego środowiska i by systematycznie zwiększały one swoje zasięgi.

Prezes PTWP o specyfice zarządzania obiektami

W ubiegłym roku Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (w tym hala “Spodek”), którym zarządza PTWP, odbyło się ponad 700 wydarzeń, a łączna liczba gości przekroczyła 1 milion.

Wojciech Kuśpik wyjaśnił, że rolą Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości jest to, aby w tych obiektach jak najwięcej się działo oraz aby organizowane eventy zapewniały jak największą wartość dla Katowic i lokalnej społeczności.

Wojciech Kuśpik o planach PTWP

Wojciech Kuśpik wytłumaczył, że z jednej strony Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości intensywnie pracuje nad przejściem na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Z drugiej strony PTWP w tym samym czasie organizuje duże wydarzenia – zarówno kolejne edycje tych już znanych, jak i nowe eventy. Co więcej, PTWP jednocześnie rozwija również swoje serwisy internetowe.

W efekcie, Wojciech Kuśpik wyjawił, że spółka chce w tym roku osiągnąć wzrost przychodów rzędu co najmniej kilkunastu procent. Ponadto, PTWP poszukuje również kolejnych obiektów do zarządzania.

Wojciech Kuśpik o konkurencji dla PTWP

Wojciech Kuśpik zaznaczył, że konkurencja dla Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości była zawsze – zwłaszcza w segmencie digitalowym i eventowym. Jednak spora część wydarzeń, które w przeszłości rywalizowały z PTWP już nie odbywa się.

Wojciech Kuśpik podkreślił ponadto, że konkurencja stanowi mobilizację dla PTWP, stymuluje spółkę do rozwoju, na czym zyskuje cały rynek.

Zobacz więcej

Polecamy

Na czym polega biznes WP?

Na czym polega biznes WP? Jacek Świderski – Prezes Zarządu

0
Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding SA, opowiada o najważniejszych liniach biznesowych, a także rozwoju Grupy Kapitałowej Wirtualna Polska Holding w kolejnych latach....
Sfinks omawia rok 2023 - Sylwester Cacek, Prezes Zarządu

Prezentacja wyników Sfinks Polska, Sylwester Cacek – Prezes Zarządu

0
Sylwester Cacek, Prezes Zarządu Sfinks Polska ocenia i podsumowuje miniony rok, a także omawia strategię na kolejne lata i segment sprzedaży dań gotowych. Jaka...
7Levels

Wirtualna rzeczywistość to przyszłość. 7Levels S.A. wchodzi na rynek VR

0
Krzysztof Król, Wiceprezes Zarządu 7Levels S.A., w rozmowie z Markiem Klapą, redaktorem Telewizji Biznesowej, omawia tytuły opracowywane aktualnie przez studio i najnowsze plany wydawnicze,...