Prezentacja wyników Grupy Klepsydra, Marek Cichewicz – Prezes Zarządu

Marek Cichewicz – Prezes Zarządu Grupy Klepsydra podsumowuje pierwszy kwartał 2024 roku oraz opowiada o nowych przejęciach i czynnikach wpływających na osiągnięte wyniki. Jakie kolejne akwizycje szykuje Grupa Klepsydra? Przekonamy się poniżej:

Czy wyniki Grupy Klepsydra za I kwartał to powód do zadowolenia i zapowiedź mocnego 2024 roku?

Marek Cichewicz zaznaczył, że “rynek jest obecnie malejący, jeśli chodzi o liczbę zgonów – w pierwszym kwartale 2024 liczba zgonów spadła o 4% w ujęciu rocznym. Jednocześnie Grupa Klepsydra cały czas rośnie, co częściowo wiąże się z dwoma przejęciami, które miały miejsce w ostatnich siedmiu miesiącach”.

W efekcie, w tym okresie, przychody Grupy Klepsydra wzrosły o 32%. Marek Cichewicz jest dumny z tego, jak spółka się rozwija, a następnie miesiące niewątpliwie będą wiązać się z dalszym intensyfikowaniem pracy, aby na koniec roku przychody i zyski były jeszcze wyższe.

Jakie czynniki wpłynęły na wynik finansowy Grupy Klepsydra?

Marek Cichewicz oznajmił, że “oprócz przejęć na wynik finansowy Grupy Klepsydra w ostatnim czasie wpłynęły koszty związane z wejściem na giełdę, które cały czas się pojawiają i nie da się ich uniknąć. W przypadku przejętych spółek, obecnie wdrażane są pewne procesy, których efekty przyjdą maksymalnie kilkanaście miesięcy”.

Dlaczego rośnie liczba usług kremacji względem tradycyjnych pochówków?

Marek Cichewicz wyjaśnił, że cały świat idzie w kierunku kremacji, co wiąże się ze zmianami kulturowymi. Ludzie zmieniają podejście do pochówku, a dostępność krematoriów zwiększa się, dzięki czemu podjęcie decyzji o kremacji jest dużo łatwiejsze.

Na dodatek w tym przypadku koszty utrzymania grobów rodzinnych są niższe, gdyż kilka urn z prochami zmarłych może znaleźć się w jednej mogile, co sprawia, że wydatki na opłaty cmentarne są mniejsze.

Marek Cichewicz podkreślił, iż ze strony Grupy Klepsydra przychody i zyski w przypadku kremacji są bardzo zbliżone do tych uzyskiwanych z tradycyjnego pochówku. Różnice są tutaj marginalne, rodzina zmarłego oszczędza po prostu na kosztach cmentarnych.

Dlaczego przychody Grupy Klepsydra rosną, pomimo spadku umieralności?

Marek Cichewicz wskazał, że “w związku z rosnącymi kosztami pracowniczymi, Grupa Klepsydra po prostu musi podnosić koszty usługi pochówku oraz towarów, takich jak trumna czy urna. Tego nie da się uniknąć”.

Czy Grupa Klepsydra przeprowadzi kolejne akwizycje w 2024 roku?

Marek Cichewicz zagwarantował, że “Grupa Klepsydra nie spocznie na laurach, będzie ciężko pracować i zintensyfikuje ruchy w celu usprawnienia procesów w spółkach należących już do grupy”.

Nie zmienia to faktu, że Grupa Klepsydra będzie w tym roku jeszcze chciała przeprowadzić akwizycje. W tej chwili spółka prowadzi wstępne rozmowy z kilkoma podmiotami i będzie dążyć do tego, aby rynek usłyszał konkrety w tej sprawie jeszcze przed końcem roku.

Zobacz więcej

Polecamy

Na czym polega biznes WP?

Na czym polega biznes WP? Jacek Świderski – Prezes Zarządu

0
Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding SA, opowiada o najważniejszych liniach biznesowych, a także rozwoju Grupy Kapitałowej Wirtualna Polska Holding w kolejnych latach....
Debata - inwestor indywidualny się nie liczy. Serio?

Debata: Inwestor indywidualny się nie liczy?

0
W ramach Dnia Inwestora Indywidualnego, który odbył się podczas konferencji Invest Cuffs 2024 odbyła się debata ekspercka pod tytułem: “Inwestor indywidualny się nie liczy....
Sprzedaż mieszkania z zameldowaną osobą

Masz zameldowanego lokatora na nieruchomości, którą chcesz sprzedać? Uważaj!

0
W nowym odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej programu “Kawa z Agentem” Amanda Postolska - założycielka i CEO RS Estate, wyjaśnia jak sprzedać mieszkanie,...