Prezentacja wyników Bloober Team SA, Piotr Babieno – Prezes Zarządu

Piotr Babieno, Prezes Zarządu Bloober Team opowiada o wynikach finansowych za 2023 rok, a także o inwestowaniu w nowe projekty. Czy seriale na podstawie gier mają teraz dobrą passę i czy ekranizacja “The Medium” powtórzy sukces innych dużych tytułów? Oto, czego się dowiedzieliśmy:

Czy zarząd Bloober Team jest zadowolony z wyników finansowych za 2023 rok?

Piotr Babieno podkreślił, że “wyniki finansowe to coś, co już było. Tak naprawdę liczy się to, co będzie za moment”.

Mimo wszystko prezes Bloober Team jest zdania, że spółka zaprezentowała w wynikach za 2023 rok bardzo stabilną sytuację finansową, pokazującą, że studio jest w stanie wypracować bardzo dobre rezultaty finansowe nie tylko przed premierami konkretnych tytułów, ale przede wszystkim Bloober Team ma też środki, by inwestować.

Piotr Babieno zaznaczył przy tym, że “2023 rok był okresem, w którym spółka nie tylko domykała rzeczy, nad którymi pracowała, ale również inwestowała w nowe projekty”.

Z czego wynika tak duży wzrost przychodów Bloober Team?

Piotr Babieno oświadczył, że “Bloober Team celuje wysoko. Spółka ma nadzieję, że kolejny rok będzie jeszcze lepsze. Wzrost przychodów wynika natomiast ze stanu zaawansowania prac nad projektami, które studio ma w realizacji. Mowa o realizacji “Silent Hill 2” wraz z Konami oraz własnym IP spółki realizowanym we współpracy z Take-Two Interactive”.

Prezes Bloober Team zapowiedział również, że “plany spółki na kolejny rok są jeszcze bardziej ambitne”. Piotr Babieno ma zatem nadzieję, że Bloober Team będzie bić kolejne rekordy.

Jakie są cele strategiczne dla Broken Mirror Games?

Piotr Babieno oznajmił, że “Broken Mirror Games to nowy element strategii second party Bloober Team. Polega ona na współpracy z różnymi partnerami na rynku, którzy są specjalistami w danych gatunkach lub rozwiązaniach. Bloober Team dodaje zaś do tego element horroru”.

Prezes Bloober Team oznajmił, że “w pierwszej kolejności około 200 pracowników spółki pracuje nad dwoma głównymi projektami. Zaś w ramach strategii second party studio realizuje we współpracy z innymi firmami projekty, których Bloober Team samo by nie realizowało. Spółka dodaje do nich własne DNA i tworzy zupełnie nową jakość”.

Piotr Babieno wskazał przy tym, że średnio- i długoterminowym planem Bloober Team jest osiągnięcie pozycji lidera horroru na światowym rynku GameDev, a strategia second party będzie w tym niezwykle istotna.

Kiedy możemy spodziewać się premiery “Silent Hill 2”?

Piotr Babieno poinformował, że “Bloober Team czeka w tej chwili na kolejne kroki Konami. Spółka jest jednak niezwykle zadowolona z tego, że udało jej się współtworzyć ten tytuł”.

Co z zespołem Bloober Team po premierze “Silent Hill 2”?

Piotr Babieno wytłumaczył, że zespół Bloober Team kończy prace preprodukcyjne znacznie wcześniej niż dany projekt jest finalizowany. W związku z tym pewne pomysły już się pojawiły i w efekcie zespół Bloober Team odpowiedzialny za “Silent Hill 2” od razu będzie miał do czynienia z nowym projektem, gdy tylko zakończy pracę nad “Silent Hill 2”.

Jakie są plany Bloober Team na dalszy rozwój?

Piotr Babieno ujawnił, że “Bloober Team nie chce zbyt mocno rozszerzać się, jeśli chodzi o zespół deweloperski. To, co spółce udało się zbudować przez ostatnie lata, jest na obecnym etapie wystarczające. Natomiast w ramach strategii second party spółka chce rozmawiać o synergii z innymi zespołami”.

Prezes Bloober Team podkreślił jednak, że “kluczem pozostaje patrzenie w tym samym roku. Nie chodzi więc o to, by tanio kogoś przejął, tylko aby przejęcie i współpraca z nowymi zespołami była dobra zarówno dla Bloober Team, jak i dla tych zespołów”.

Czy “The Medium” może powtórzyć sukces “Wiedźmina”, “Halo” czy “Fallout”?

Piotr Babieno oznajmił, że “Bloober Team za każdym razem, kiedy przygotowuje jakiś projekt, myśli o swojej grupie docelowej. Teraz spółka chce stworzyć projekt, który będzie niezwykle ciekawy i dotrzeć zarówno do fanów gry “The Medium”, jak i fanów, którzy z grami nie mają nic wspólnego”.

Zdaniem prezesa Bloober Team “najważniejsze jest, aby spółka dostarczyła dobry projekt. Jeśli to się uda, to zarząd Bloober Team będzie zadowolony. Porównanie do innych hitów jest natomiast błędne, ponieważ Bloober Team będzie docierało do zupełnie innej grupy odbiorców – społeczności fanów horrorów, a nie wszystkich fanów gier wideo”.

Czy Bloober Team zmieniło swoją strategię dotyczącą wypłaty dywidendy?

Absolutnie nie. Piotr Babieno “cały czas jest bardzo wierny swojej strategii, że jeśli firmy mają pomysły na to, w jaki sposób się rozwijać, to powinny reinwestować zyski. Bloober Team prowadzi zaś bardzo dużo prac badawczo-rozwojowych, spółka się rozszerza przez współpracę z zewnętrznymi partnerami – ma ona więc pomysły, jak rozwijać kapitał”.

Prezes Bloober Team dodał na koniec, iż “patrząc na zwiększające się przychody i kapitalizację spółki, łatwo dostrzec, że ta strategia ma przyszłość”.

Zobacz więcej

Polecamy

Na czym polega biznes WP?

Na czym polega biznes WP? Jacek Świderski – Prezes Zarządu

0
Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding SA, opowiada o najważniejszych liniach biznesowych, a także rozwoju Grupy Kapitałowej Wirtualna Polska Holding w kolejnych latach....
Sfinks omawia rok 2023 - Sylwester Cacek, Prezes Zarządu

Prezentacja wyników Sfinks Polska, Sylwester Cacek – Prezes Zarządu

0
Sylwester Cacek, Prezes Zarządu Sfinks Polska ocenia i podsumowuje miniony rok, a także omawia strategię na kolejne lata i segment sprzedaży dań gotowych. Jaka...
7Levels

Wirtualna rzeczywistość to przyszłość. 7Levels S.A. wchodzi na rynek VR

0
Krzysztof Król, Wiceprezes Zarządu 7Levels S.A., w rozmowie z Markiem Klapą, redaktorem Telewizji Biznesowej, omawia tytuły opracowywane aktualnie przez studio i najnowsze plany wydawnicze,...