Otwarcie sesji na rynku GlobalConnect – 4.06.2024

W dzisiejszym “Otwarciu sesji na rynku GlobalConnect” analityk, inwestor giełdowy i redaktor Telewizji Biznesowej Marcin Podlacki przeanalizował sytuację na europejskich rynkach. Oto, czego się dowiedzieliśmy:

Podsumowanie otwarcia wtorkowej sesji na europejskich rynkach

Na początku czerwca mamy do czynienia ze spadkami. Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie sytuacja zaczęła już wymykać się spod kontroli. Bardzo ważne wsparcie zostało bowiem wyłamane. Co gorsza, opisywanym spadkom towarzyszy osłabienie się złotego.

Zdaniem Marcina Podlackiego spadki te w najbliższych dniach mogą być kontynuowane – zwłaszcza, że najważniejsze indeksy na amerykańskiej i niemieckiej giełdzie nadal znajdują się blisko lokalnych szczytów, istotnych negatywnych sygnałów zatem brakuje.

Najsłabszym z głównych indeksów giełdowych w Europie podczas dzisiejszej sesji jest WIG20, który tuż po otwarciu sesji traci 1,4%. Mimo wszystko, według Marcina Podlackiego, na ten moment nie ma jeszcze podstaw, by sądzić, że na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie mamy odwrócenie trendu i początek bessy.

Podsumowanie poniedziałkowej sesji na rynku GlobalConnect

Na rynku GlobalConnect w poniedziałek mieliśmy do czynienia ze wzrostami. Najmocniej – aż 4%, zyskały akcje Porsche. O blisko 2% podrożały zaś walory spółki Inditex.

Analiza indeksu DAX 40

Marcin Podlacki zaznaczył, iż “na indeksie DAX 40 wciąż znajdujemy się około 1% nad 50-sesyjną średnią kroczącą i pułapem wsparcia przyjmującym wartość 18 300 punktów. Dopiero wyłamanie tych barier stanowiłoby prawdziwy negatywny sygnał dla niemieckiego rynku”.

Na jakie dane makroekonomiczne warto zwrócić uwagę w tym tygodniu?

W tym tygodniu rynek czeka przede wszystkim na czwartkową sesję, kiedy to Europejski Bank Centralny podejmie decyzję w sprawie zmiany stóp procentowych. Ekonomiści są przekonani, że Europejski Bank Centralny rozpocznie wtedy cykl obniżek stóp procentowych o 25 punktów bazowych.

W środę decyzję w sprawie stóp procentowych podejmie zaś Rada Polityki Pieniężnej. Rynek uważa, że RPP pozostawi jednak stopy procentowe na niezmienionym poziomie.

Zobacz więcej

Polecamy

Na czym polega biznes WP?

Na czym polega biznes WP? Jacek Świderski – Prezes Zarządu

0
Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding SA, opowiada o najważniejszych liniach biznesowych, a także rozwoju Grupy Kapitałowej Wirtualna Polska Holding w kolejnych latach....
Debata - inwestor indywidualny się nie liczy. Serio?

Debata: Inwestor indywidualny się nie liczy?

0
W ramach Dnia Inwestora Indywidualnego, który odbył się podczas konferencji Invest Cuffs 2024 odbyła się debata ekspercka pod tytułem: “Inwestor indywidualny się nie liczy....
Sprzedaż mieszkania z zameldowaną osobą

Masz zameldowanego lokatora na nieruchomości, którą chcesz sprzedać? Uważaj!

0
W nowym odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej programu “Kawa z Agentem” Amanda Postolska - założycielka i CEO RS Estate, wyjaśnia jak sprzedać mieszkanie,...