Niezwykła kariera sportowa: z hokejowej areny na pole golfowe

Golf – znudzone grupy bogatych emerytów przemieszczające się niespiesznie po zielonym trawniku? Nic bardziej mylnego. To ekscytujący i wymagający sport, który łączy ludzi różnych pokoleń i profesji, uczy strategii, panowania nad emocjami, pokory i relacji ze sobą i innymi. Pomaga w biznesie i otwiera wiele możliwości inwestycyjnych.

Część pola golfowego z krótko przyciętą trawą to fairway. Czasem jest to fairway to heaven, a czasem “Fairway to Hell”. Ważne, jak sobie radzimy z różnymi wydarzeniami po drodze. Tak jak w życiu.

W piątym odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej programu “Fairway to Hell”, Robert Moreń, redaktor Telewizji Biznesowej, rozmawia z Mariuszem Czerkawskim – polskim hokeistą, menedżerem hokejowym, komentatorem sportowym i prezenterem telewizyjnym. Oto, czego się dowiedzieliśmy:

Jak Mariusz Czerkawski zaczął grać w golfa?

Mariusz Czerkawski pierwszy kontakt z golfem miał już na początku lat dziewięćdziesiątych, w Szwecji. Wtedy spodziewał się on, że jest to nudny i bezsensowny sport. Następnie, gdy Mariusz Czerkawski trafił do NHL, znów natrafił na grę w golfa, lecz wtedy unikał tej dyscypliny, preferował rekreacyjną grę w tenisa ziemnego.

Jak Mariusz Czerkawski rozpoczął swoją przygodę z hokejem na lodzie?

Mariusz Czerkawski wychowywał się w Tychach. Jako dziecko rekreacyjnie grał zarówno w hokeja, jak i piłkę nożną. Gdy miał siedem lat, ojciec zabrał go na mecz hokejowy. Wtedy pokochał on ten sport, a rodzice zapisali go do szkółki hokejowej.

Mariusz Czerkawski o swojej karierze w znanym polskim klubie GKS Tychy

Mariusz Czerkawski od samego początku świetnie sobie radził ze strzelaniem bramek i oszukiwaniem bramkarzy. Większy problem stanowiła dla niego sama jazda na łyżwach, ale z czasem również odpowiednio się wyszkolił pod względem technicznym.

Mariusz Czerkawski o swojej karierze w Szwecji

Pierwszy rok w Szwecji był dla Mariusza Czerkawskiego bardzo udany – jego drużyna zdobyła Puchar Europy.

Drugi rok był zaś znacznie trudniejszy, Mariusz Czerkawski trafił wtedy do drugiej drużyny, którą trenował Amerykanin. Dzięki temu Mariusz Czerkawski mógł wyjechać na obóz sportowy do Bostonu, na którym świetnie się pokazał. Następnie Mariusz Czerkawski miał sezon życia w Szwecji, pobił rekord bramek w lidze.

Jak wyglądały kulisy gry Mariusza Czerkawskiego w NHL?

Mariusz Czerkawski podkreślił, że hokej w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie to absolutnie wielki sport, takie miasta jak Boston, Toronto, Edmonton czy Montreal po prostu żyją tą dyscypliną.

Jakie umiejętności z hokeja Mariusz Czerkawski wykorzystuje w grze w golfa?

Mariusz Czerkawski zwrócił uwagę, że w grze w golfa wykorzystuje on koordynację ręka-oko, wyćwiczoną przez grę w hokeja. Umiejętności hokejowe przydają mu się również przy krótkich zagraniach.

Kiedy Mariusz Czerkawski na poważnie zaangażował się w grę w amatorski golf?

Mariusz Czerkawski na poważnie zaangażował się w grę w golfa dopiero po powrocie do Polski, w 2009 roku.

Jak Mariusz Czerkawski zdobył nagrodę za “Hole in One” w golfie?

W 2013 roku, na polu w Lisiej Polanie, na dołku numer 7 udało mu się trafić ze 128 metrów jednym uderzeniem.

Czym obecnie zajmuje się Mariusz Czerkawski?

Poza golfem, Mariusz Czerkawski jest menedżerem hokejowej drużyny reprezentacyjnej, komentuje mecze hokejowe, prowadzi stowarzyszenie Sport7 i rozgrywa charytatywne mecze w hokeja.

Dlaczego Mariusz Czerkawski nie zdecydował się na profesjonalną karierę w golfie?

Mariusz Czerkawski rozważał profesjonalną karierę w golfie, ale doszedł on do wniosku, że zaczynając tak późno nie będzie miał on ostatecznie szans z profesjonalnymi golfistami.

Co sprawia, że gra w golfa jest tak przyciągająca?

Mariusz Czerkawski podkreślił, że “każde uderzenie w golfie ma swój znaczący skutek, nie ma tu przestrzeni do błędu, dlatego ten sport tak wciąga. Na dodatek golf jest bardzo zdrowy, każda runda wymaga przejścia spacerem wielu kilometrów. Co więcej, każde pole i każdy dołek na świecie jest inny”.

Mariusz Czerkawski zwrócił ponadto uwagę, że golf to sport, który rzuca nam wyzwanie, polegające na podjęciu walki z samym sobą, ze swoimi emocjami i słabościami. Każdy gracz musi wznieść się na wyżyny swoich możliwości. To wszystko sprawia, że golf jest tak emocjonujący

W co inwestuje Mariusz Czerkawski?

Mariusz Czerkawski ma zdywersyfikowany portfel inwestycyjny. Lokuje on swój kapitał w nieruchomości, fundusze emerytalne oraz akcje.

Zobacz więcej

Polecamy

Na czym polega biznes WP?

Na czym polega biznes WP? Jacek Świderski – Prezes Zarządu

0
Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding SA, opowiada o najważniejszych liniach biznesowych, a także rozwoju Grupy Kapitałowej Wirtualna Polska Holding w kolejnych latach....
Debata - inwestor indywidualny się nie liczy. Serio?

Debata: Inwestor indywidualny się nie liczy?

0
W ramach Dnia Inwestora Indywidualnego, który odbył się podczas konferencji Invest Cuffs 2024 odbyła się debata ekspercka pod tytułem: “Inwestor indywidualny się nie liczy....
Sprzedaż mieszkania z zameldowaną osobą

Masz zameldowanego lokatora na nieruchomości, którą chcesz sprzedać? Uważaj!

0
W nowym odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej programu “Kawa z Agentem” Amanda Postolska - założycielka i CEO RS Estate, wyjaśnia jak sprzedać mieszkanie,...