Nieruchomości to zawsze efekt długoletniej pracy

Kinga Nowakowska, Członkini Zarządu Grupy Capital Park, w rozmowie z redaktorem naczelnym Telewizji Biznesowej, Tymoteuszem Nowakiem, podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego, omawia tematy związane z szeroko pojętym sektorem nieruchomości. Jak można dziś zainwestować w Grupę Capital Park? Przekonamy się poniżej:

Sektor nieruchomości z perspektywy Kingi Nowakowskiej

Kinga Nowakowska oznajmiła, że “pandemia COVID-19 oraz wybuch wojny na Ukrainie miały ogromny wpływ przede wszystkim na nieruchomości komercyjne – w szczególności biura, które z tych przyczyn cierpią do dziś. Obecnie poziom zajętości w biurach w Warszawie wynosi w dalszym ciągu zaledwie 30%”.

Co ciekawe, zdaniem Kingi Nowakowskiej, “wojna bardzo pomogła sektorowi mieszkaniowego, ponieważ do Polski przybyło kilkaset tysięcy Ukraińców, którzy wynajęli lub kupili mieszkania. W efekcie, sektor mieszkaniowy przeżywał prawdziwy boom, przez co dziś ceny są już bardzo wysokie”.

Jak Kinga Nowakowska ocenia zeszły rok?

Kinga Nowakowska podkreśliła, że “w ubiegłym roku się sporo wydarzyło. Grupa Capital Park opuściła Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie i dokonała kilku innych strategicznych ruchów. Teraz grupa myśli o przyszłości i pracuje nad dużą liczbą ciekawych projektów. Trzeba jednak mieć świadomość, że nieruchomości to efekt długoletniej pracy”.

Kinga Nowakowska o wyjściu z warszawskiej giełdy

Kinga Nowakowska zaznaczyła, że “Grupa Capital Park była na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie 10 lat. W tym okresie obecność ta była bardzo dobrą decyzją, spółka dużo się dzięki niej nauczyła. Problemem okazała się płytkość giełdy i bardzo mały free float. W efekcie, giełda przestała przynosić korzyści, a stała się obciążeniem”.

Kinga Nowakowska o sposobie inwestycji w nowe projekty

Kinga Nowakowska wyjaśniła, że Grupa Capital Park od teraz będzie poszukiwać inwestorów na poszczególne projekty. Skala takiej inwestycji jest więc znacznie mniejsza, a ich precyzja – większa. Sama spółka również będzie inwestować własne środki w te przedsięwzięcia.

Fundacje rodzinne okiem Kingi Nowakowskiej

Kinga Nowakowska stwierdziła, że “fundacje rodzinne przede wszystkim mają za cel zabezpieczenie rodzinnego majątku, lecz oczywiście instytucje te mają możliwości reinwestowania kapitału i to bez konsekwencji w postaci podatków – dopóki ten kapitał będzie reinwestowany”.

Zobacz więcej

Polecamy

Na czym polega biznes WP?

Na czym polega biznes WP? Jacek Świderski – Prezes Zarządu

0
Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding SA, opowiada o najważniejszych liniach biznesowych, a także rozwoju Grupy Kapitałowej Wirtualna Polska Holding w kolejnych latach....
Debata - inwestor indywidualny się nie liczy. Serio?

Debata: Inwestor indywidualny się nie liczy?

0
W ramach Dnia Inwestora Indywidualnego, który odbył się podczas konferencji Invest Cuffs 2024 odbyła się debata ekspercka pod tytułem: “Inwestor indywidualny się nie liczy....
Sprzedaż mieszkania z zameldowaną osobą

Masz zameldowanego lokatora na nieruchomości, którą chcesz sprzedać? Uważaj!

0
W nowym odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej programu “Kawa z Agentem” Amanda Postolska - założycielka i CEO RS Estate, wyjaśnia jak sprzedać mieszkanie,...