Nadchodzi czas hardware’u – Andrzej Burgs, Prezes Sygnis SA

Andrzej Burgs, Prezes Zarządu Sygnis, w rozmowie z Markiem Klapą, redaktorem Telewizji Biznesowej, omawia coraz większe znaczenie rozwiązań hardwarowych i wskazuje prognozy dla tej branży. Jakie wyzwania stoją obecnie przed spółką Sygnis? Przekonamy się poniżej:

Andrzej Burgs o rozwoju hardware’u

Andrzej Burgs spodziewa się, że “przed nami dekada, w której hardware znowu nabierze na znaczeniu. Jak spojrzymy na rewolucję w IT, to software w pewnym momencie przegonił hardware. Teraz hardware musi stawić czoła wszystkim wyzwaniom jako powstały wraz z rozwojem software’u”.

Prezes Sygnis wskazał również, że “w ostatnich latach bardzo mocno koncentrowaliśmy się na obszarach związanych z dotarciem do konsumenta, marketingiem i sprzedażą. Teraz zaś mierzymy się z takimi wyzwaniami, jak dekarbonizacja świata i zmiana surowców energetycznych. Do tego niezbędny będzie hardware”.

W efekcie, Andrzej Burgs oczekuje, że “materia hardware’owa i budowa nowych rozwiązań da nowy impuls dla przemysłu i dla całej gospodarki globalnej – tak, jak to było u progu lat sześćdziesiątych”.

Prezes Sygnis o spółce NVIDIA

Andrzej Burgs wyjaśnił, że “hardware spółki NVIDIA ma pewne cechy unikatowości. Nagle okazało się więc, że wszystkie największe firmy go potrzebują i muszą go kupić właśnie od tego producenta”.

Andrzej Burgs o prognozach dla branży

Prezes Sygnis oznajmił, że “nie jest w stanie powiedzieć, w jakim miejscu będzie branża za 10 lat. Brak możliwości takiego prognozowania jest czymś wspaniałym, gdyż firmy z tej branży pracują nad technologiami, których dziś na świecie nie ma. Deep tech ma pod tym względem niesamowitą możliwość zmiany świata”.

Andrzej Burgs zaznaczył jednak, iż jest pewien, że w ciągu 10 lat pojawią się innowacyjne wynalazki, ponieważ na rynku znowu następuje pęd ku wynalazczości.

Deep tech z perspektywy prezesa Sygnis

Andrzej Burgs stwierdził, iż “deep tech charakteryzuje się tym, że w ramach dążenie do głównego odkrycia, pojawia się mnóstwo bocznych odkryć”.

Przykład takiej sytuacji zdarzył się nawet w spółce Sygnis, gdzie w ramach projektu SYGLASS spółka miała potrzebę wykonania półelastycznych izolatorów ceramicznych. Maszyny produkujące te izolatory następnie zostały skomercjalizowane, a dziś dobrze się sprzedają jako oddzielny produkt.

Konsolidacja okiem Andrzeja Burgsa

Andrzej Burgs oświadczył, że “w pracach badawczo-rozwojowych niezbędna jest niekoniecznie konsolidacja, lecz network, czyli otwarte innowacje i dzielenie się różnymi rozwiązaniami. Sam Sygnis ogromnie korzysta na współpracach z różnymi uczelniami z całego świata”.

Prezes Sygnis o geopolityce

Andrzej Burgs zaznaczył, że “wyścig zbrojeniowy zawsze jest niesamowitym dopalaczem dla prac badawczych. W efekcie, wojna zawsze przyspiesza rozwój naukowy”.

Produkcja addytywna z perspektywy Andrzeja Burgsa

Andrzej Burgs uważa, że “powinniśmy ograniczyć transport nadmiaru towarów na duże odległości. Fabryki przyszłości będą zatem fabrykami lokalnymi, które będą w stanie wytworzyć dowolny produkt z całego świata na żądanie klienta”.

Wyzwania stojące przed Sygnis okiem Andrzeja Burgsa

Andrzej Burgs oświadczył, że “dwa deep techowe projekty Sygnis – SYGLASS i DEPO – mają przed sobą bardzo ważne 1,5 miesiąca. Może się zatem zdarzyć, że po upływie tego okresu spółka będzie mogła ogłosić ciekawą współpracę międzynarodową, jeżeli chodzi o komercjalizację tych projektów”.

Prezes Sygnis dodał, że spółce bardzo zależy również na zwiększaniu sprzedaży eksportowej, w pierwszym kwartale spółka podpisała nowe umowy dystrybucyjne, pozyskała wielu nowych dystrybutorów, w tym na rynku indyjskim. Teraz Sygnis jest na etapie kolekcji zamówień i produkcji urządzeń, które będą wysyłane w maju.

Zobacz więcej

Polecamy

Na czym polega biznes WP?

Na czym polega biznes WP? Jacek Świderski – Prezes Zarządu

0
Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding SA, opowiada o najważniejszych liniach biznesowych, a także rozwoju Grupy Kapitałowej Wirtualna Polska Holding w kolejnych latach....
Sfinks omawia rok 2023 - Sylwester Cacek, Prezes Zarządu

Prezentacja wyników Sfinks Polska, Sylwester Cacek – Prezes Zarządu

0
Sylwester Cacek, Prezes Zarządu Sfinks Polska ocenia i podsumowuje miniony rok, a także omawia strategię na kolejne lata i segment sprzedaży dań gotowych. Jaka...
7Levels

Wirtualna rzeczywistość to przyszłość. 7Levels S.A. wchodzi na rynek VR

0
Krzysztof Król, Wiceprezes Zarządu 7Levels S.A., w rozmowie z Markiem Klapą, redaktorem Telewizji Biznesowej, omawia tytuły opracowywane aktualnie przez studio i najnowsze plany wydawnicze,...