Nadchodzi czas hardware’u – Andrzej Burgs, Prezes Sygnis SA

Andrzej Burgs, Prezes Zarządu Sygnis, w rozmowie z Markiem Klapą, redaktorem Telewizji Biznesowej, omawia coraz większe znaczenie rozwiązań hardwarowych i wskazuje prognozy dla tej branży. Jakie wyzwania stoją obecnie przed spółką Sygnis? Przekonamy się poniżej:

Andrzej Burgs o rozwoju hardware’u

Andrzej Burgs spodziewa się, że “przed nami dekada, w której hardware znowu nabierze na znaczeniu. Jak spojrzymy na rewolucję w IT, to software w pewnym momencie przegonił hardware. Teraz hardware musi stawić czoła wszystkim wyzwaniom jako powstały wraz z rozwojem software’u”.

Prezes Sygnis wskazał również, że “w ostatnich latach bardzo mocno koncentrowaliśmy się na obszarach związanych z dotarciem do konsumenta, marketingiem i sprzedażą. Teraz zaś mierzymy się z takimi wyzwaniami, jak dekarbonizacja świata i zmiana surowców energetycznych. Do tego niezbędny będzie hardware”.

W efekcie, Andrzej Burgs oczekuje, że “materia hardware’owa i budowa nowych rozwiązań da nowy impuls dla przemysłu i dla całej gospodarki globalnej – tak, jak to było u progu lat sześćdziesiątych”.

Prezes Sygnis o spółce NVIDIA

Andrzej Burgs wyjaśnił, że “hardware spółki NVIDIA ma pewne cechy unikatowości. Nagle okazało się więc, że wszystkie największe firmy go potrzebują i muszą go kupić właśnie od tego producenta”.

Andrzej Burgs o prognozach dla branży

Prezes Sygnis oznajmił, że “nie jest w stanie powiedzieć, w jakim miejscu będzie branża za 10 lat. Brak możliwości takiego prognozowania jest czymś wspaniałym, gdyż firmy z tej branży pracują nad technologiami, których dziś na świecie nie ma. Deep tech ma pod tym względem niesamowitą możliwość zmiany świata”.

Andrzej Burgs zaznaczył jednak, iż jest pewien, że w ciągu 10 lat pojawią się innowacyjne wynalazki, ponieważ na rynku znowu następuje pęd ku wynalazczości.

Deep tech z perspektywy prezesa Sygnis

Andrzej Burgs stwierdził, iż “deep tech charakteryzuje się tym, że w ramach dążenie do głównego odkrycia, pojawia się mnóstwo bocznych odkryć”.

Przykład takiej sytuacji zdarzył się nawet w spółce Sygnis, gdzie w ramach projektu SYGLASS spółka miała potrzebę wykonania półelastycznych izolatorów ceramicznych. Maszyny produkujące te izolatory następnie zostały skomercjalizowane, a dziś dobrze się sprzedają jako oddzielny produkt.

Konsolidacja okiem Andrzeja Burgsa

Andrzej Burgs oświadczył, że “w pracach badawczo-rozwojowych niezbędna jest niekoniecznie konsolidacja, lecz network, czyli otwarte innowacje i dzielenie się różnymi rozwiązaniami. Sam Sygnis ogromnie korzysta na współpracach z różnymi uczelniami z całego świata”.

Prezes Sygnis o geopolityce

Andrzej Burgs zaznaczył, że “wyścig zbrojeniowy zawsze jest niesamowitym dopalaczem dla prac badawczych. W efekcie, wojna zawsze przyspiesza rozwój naukowy”.

Produkcja addytywna z perspektywy Andrzeja Burgsa

Andrzej Burgs uważa, że “powinniśmy ograniczyć transport nadmiaru towarów na duże odległości. Fabryki przyszłości będą zatem fabrykami lokalnymi, które będą w stanie wytworzyć dowolny produkt z całego świata na żądanie klienta”.

Wyzwania stojące przed Sygnis okiem Andrzeja Burgsa

Andrzej Burgs oświadczył, że “dwa deep techowe projekty Sygnis – SYGLASS i DEPO – mają przed sobą bardzo ważne 1,5 miesiąca. Może się zatem zdarzyć, że po upływie tego okresu spółka będzie mogła ogłosić ciekawą współpracę międzynarodową, jeżeli chodzi o komercjalizację tych projektów”.

Prezes Sygnis dodał, że spółce bardzo zależy również na zwiększaniu sprzedaży eksportowej, w pierwszym kwartale spółka podpisała nowe umowy dystrybucyjne, pozyskała wielu nowych dystrybutorów, w tym na rynku indyjskim. Teraz Sygnis jest na etapie kolekcji zamówień i produkcji urządzeń, które będą wysyłane w maju.

Zobacz więcej

Polecamy

Stracili oszczędności życia - Kawa z Agentem

Afera! Deweloper nie oddaje mieszkań ani pieniędzy

0
Emitowana na antenie Telewizji Biznesowej audycja “Kawa z Agentem” prowadzona przez Piotra Ochnio - CEO Profesjonalne Finanse, to skoncentrowane spojrzenie na rynek nieruchomości. Ekspert,...
Inwestycje w Ukrainie czy w Ukrainę? - Okiem EKSPERTA

Inwestowanie w Ukrainie – Okiem EKSPERTA

0
Jacek Chwedoruk, Dyrektor Zarządzający Rothschild & Co omawia szanse związane z inwestycjami u naszych wschodnich sąsiadów. Jak inwestować w Ukrainie? Co z ryzykiem, embargiem...
Rynki w euforii. Jak to się skończy? - Inwestowanie (z) głową

Czy S&P 500 i Nasdaq 100 będą nadal rosnąć? Prognozy na 2025 rok

0
Inwestowanie (z) głową to emitowany na antenie Telewizji Biznesowej program, w którym poruszane są tematy różnych klas aktywów, funduszy inwestycyjnych i ich możliwości, podejścia...