Movie Games – Gaming na giełdzie

W 17. odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej programu “Gaming na giełdzie” Tymoteusz Nowak – redaktor naczelny Telewizji Biznesowej rozmawia z Mateuszem Wcześniakiem – prezesem Movie Games, na tematy dotyczące spółki oraz wyczekiwanej premiery “Drug Dealer Simulator 2”: Oto, czego się dowiedzieliśmy:

Mateusz Wcześniak o “Drug Dealer Simulator” i sequelu gry

Mateusz Wcześniak oświadczył, że “Movie Games już od dłuższego czasu odlicza dni do premiery “Drug Dealer Simulator 2”. Spółka jest w nią w pełni zaangażowana, i wie, że ta produkcją cieszy się dużym zainteresowaniem. Studio nie rozbudowywało już pierwszej części gry, aby jak najwięcej nowych rozwiązań pojawiło się w sequelu”.

Prezes Movie Games dodał, że “bardzo dumny z “Drug Dealer Simulator 2”, gdyż gra ta stanowi wynik pracy fenomenalnych osób, które ją tworzyły. To będzie naprawdę duży tytuł, kosztował on spółkę znacznie większe zaangażowania niż inne produkcje, prace nad grą trwały aż cztery lata, a marketingowy plan był bardzo ambitny”.

Prezes Movie Games o założeniach sprzedażowych “Drug Dealer Simulator 2”

Mateusz Wcześniak zaznaczył, że “przed premierami gier bardzo rzadko udziela się medialnie i nie chce budować hype’u wśród inwestorów. Movie Games skupia się na graczach”.

Co więcej, na ten moment spółka nie szacuje sprzedaży “Drug Dealer Simulator 2” – dopiero po pierwszym tygodniu sprzedażowym będzie ona oceniać jak zostały zrealizowane plany.

Mateusz Wcześniak o kosztach “Drug Dealer Simulator 2”

Mateusz Wcześniak oznajmił, że “Drug Dealer Simulator 2” kosztował między 2,5 a 3 milionami złotych. Oznacza to, że gra ta zwróci się przy sprzedaży około 30 tysięcy sztuk. Premiera “Drug Dealer Simulator 2” będzie miała miejsce już 20 czerwca.

Konsolidacja Grupy Kapitałowej Movie Games z perspektywy Mateusza Wcześniaka

Mateusz Wcześniak przyznał, że “znacząca część spółek przeżywa obecnie problemy. Wszystkie spółki produkujące obecnie gry z grupy Movie Games mają jednak albo trwające umowy z wydawcami, albo są współfinansowane przez Movie Games, gdyż realizują one projekty, które należą do istotnych dla grupy IP”.

Prezes Movie Games podkreślił również, większość gier tworzonych przez te spółki ma już premierę niebawem. Mateusz Wcześniak zaznaczył ponadto, że “działania konsolidacyjne są planowane, obecnie trwa przegląd grupy kapitałowej. Pewne decyzje będą zatem podejmowane, ale upadłości i likwidacje raczej nie wchodzą w grę”.

Prezes Movie Games o Detalion Games

Mateusz Wcześniak zaznaczył, że “Detalion Games w tym momencie nie jest spółką produkującą grę. Jest to jednak podmiot, w którym Movie Games posiada znaczące udziały”.

Mateusz Wcześniak o przychodach z “Gas Station Simulator”

Mateusz Wcześniak wyjaśnił, że przychody z “Gas Station Simulator” stanowią bardzo niewielki udział w zyskach Movie Games. Największe przychody cały czas generuje zaś “Drug Dealer Simulator”.

Prezes Movie Games o “Alaskan Road Truckers”

Mateusz Wcześniak podkreślił, że “na dziś kluczowe jest wydanie “Alaskan Road Truckers” na konsole. Będzie miało to miejsce już 11 lipca. Z perspektywy czasu gra ta generuje przyzwoite przychody. Ponadto, “Alaskan Road Truckers” to niesłychanie duża produkcja, która wytworzyła wartościowe know-how”.

Prezes Movie Games wyjawił również, że myśli już o kontynuacji “Alaskan Road Truckers”. Co istotne, można już założyć, że będzie ona nie tylko dużo lepsza, ale również tańsza i szybsza w realizacji.

Współpraca z Madmind Studio okiem prezesa Movie Games

Mateusz Wcześniak wytłumaczył, że w Movie Games jest kilka zespołów realizujących. W ramach współpracy z Madmind Studio spółka pracuje nad trzema grami z gatunku horror. Ponadto, Movie Games ma również ambicje realizowania gier z gatunku survival i od pewnego czasu toczy już nad tym prace.

Mateusz Wcześniak o koncepcji Project D

Mateusz Wcześniak wyjaśnił, że “Road Studio, realizując “Alaskan Road Truckers”, zrealizowała jednocześnie prototyp grywalny gry – po to, aby pokazywać go wydawcom. Teraz Project D jest cały czas rozwijany. Karta Steam tej gry ma według planu pojawić się w okolicy premiery “Furiosa: Saga Mad Max”, która odbyła się 24 maja”.

VR z perspektywy Movie Games

Mateusz Wcześniak zwrócił uwagę, że “VR jest już konsekwentnie rozwijany od lat dziewięćdziesiątych. Na tym rynku brakuje jednak spektakularnych sukcesów, ale trzeba pamiętać choćby o takich przykładach projektów, jak “Superhot” z Polski”

Zobacz więcej

Polecamy

Na czym polega biznes WP?

Na czym polega biznes WP? Jacek Świderski – Prezes Zarządu

0
Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding SA, opowiada o najważniejszych liniach biznesowych, a także rozwoju Grupy Kapitałowej Wirtualna Polska Holding w kolejnych latach....
Debata - inwestor indywidualny się nie liczy. Serio?

Debata: Inwestor indywidualny się nie liczy?

0
W ramach Dnia Inwestora Indywidualnego, który odbył się podczas konferencji Invest Cuffs 2024 odbyła się debata ekspercka pod tytułem: “Inwestor indywidualny się nie liczy....
Sprzedaż mieszkania z zameldowaną osobą

Masz zameldowanego lokatora na nieruchomości, którą chcesz sprzedać? Uważaj!

0
W nowym odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej programu “Kawa z Agentem” Amanda Postolska - założycielka i CEO RS Estate, wyjaśnia jak sprzedać mieszkanie,...