Lichthund – Gaming na giełdzie

W 15. odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej programu “Gaming na giełdzie” Tymoteusz Nowak – redaktor naczelny Telewizji Biznesowej i Paweł Sugalski – Fund Manager w AgioFunds rozmawiają z Rafałem Zarembą – prezesem Lichthund, na tematy dotyczące działalności i rozwoju spółki. Oto, czego się dowiedzieliśmy:

Co cechuje polskiego inwestora indywidualnego?

Tymoteusz Nowak i Paweł Sugalski są zdania, że typowy polski inwestor indywidualny to niestety raczej spekulant, który najczęściej nabywa akcje po to, by sprzedać je po trzech miesiącach, trudno mu związać się z biznesem na dłużej. W naszym kraju zdecydowanie brakuje dojrzałej społeczności inwestorów indywidualnych.

Dlaczego Lichthund wchodzi na giełdę?

Rafał Zaremba oznajmił, że “Lichthund wchodzi na giełdę, ponieważ spółka obiecała inwestorom, że zadebiutuje na rynku NewConnect. Ponadto, Lichthund chce pozyskać kapitał z emisji, aby wcześniej rozpocząć swój trzeci projekt i utrzymać płynność finansową firmy”.

Prezes Lichthund o akcjonariacie spółki

Rafał Zaremba podkreślił, że akcjonariat Lichthund stanowi zaufana grupa około 40 inwestorów. Prezes Lichthund oświadczył, iż każdego z tych inwestorów zna personalnie. W efekcie, nie sądzi on, że w grupie tej znajdują się osoby, które chcą wyjść z inwestycji w spółkę po debiucie na giełdzie.

Rafał Zaremba o współpracy z wydawcą Team17

Rafał Zaremba oświadczył, że “współpraca Lichthund z Team17 przebiega bardzo dobrze. Wydawca płaci spółce za realizację poszczególnych kamieni milowych, czyli postępów w pracach nad daną grą. Niewykluczone, że współpraca Team17 z Lichthund zostanie przedłużona na kolejny projekt”.

Prezes Lichthund o “Food Truck Empire”

Rafał Zaremba wytłumaczył, że “Lichthund chce wydać “Food Truck Empire” w formule Early Access jeszcze w tym roku. Projekt ten rozwija się organicznie”.

Prezes Lichthund zaznaczył przy tym, że „celem spółki jest teraz jak największe rozbudowanie przyrostu wishlist Steam przed premierą gry w formule Early Access. Z tego powodu, Lichthund pokazuje skrawki z rozgrywki w “Food Truck Empire” na różnych kanałach. Po tych testach spółka zdecyduje, na których kampaniach marketingowych się skupić”.

Rafał Zaremba dodał również, że “Food Truck Empire” cały czas bardzo zmienia się wizualnie, dlatego spółka wcześniej nie prezentowała wielu materiałów dotyczących tego tytułu. W najbliższym czasie ich liczba jednak dynamicznie wzrośnie.

Rafał Zaremba o przyszłych projektach

Rafał Zaremba ujawnił, że “kolejny projekt spółki nosi nazwę “Buldog”, a jego wydawcą będzie Team17. Prezes Lichthund, że będzie to duża gra, kilkukrotnie większa niż “Food Truck Empire”. W grze pojawią się aktorzy podkładający głosy pod poszczególne postacie”.

Kolejny projekt spółki nosi zaś nazwę “Husky”. Będzie to duża gra kooperacyjna, podobna do takich tytułów, jak “It Takes Two”, “Journey” i “Monument Valley”. Na produkcję tej gry przeznaczone zostaną środki z emisji, która zakończy się debiutem spółki na giełdzie.

Prezes Lichthund o przeznaczeniu środków z oferty publicznej

Rafał Zaremba przekazał, że za pomocą środków pozyskanych z oferty publiczne Lichthund jest w stanie wyprodukować zapewniające 90 minut rozgrywki maksymalnie dopracowane demo projektu “Husky”. Prace nad tym demem mają zająć 18 najbliższych miesięcy.

Demo przyszłego nowego projektu “Husky” okiem Rafała Zaremby

Rafał Zaremba szacuje, że produkcja dema będzie stanowić około 30-40% budżetu całego projektu “Husky”.

Zobacz więcej

Polecamy

Na czym polega biznes WP?

Na czym polega biznes WP? Jacek Świderski – Prezes Zarządu

0
Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding SA, opowiada o najważniejszych liniach biznesowych, a także rozwoju Grupy Kapitałowej Wirtualna Polska Holding w kolejnych latach....
Sfinks omawia rok 2023 - Sylwester Cacek, Prezes Zarządu

Prezentacja wyników Sfinks Polska, Sylwester Cacek – Prezes Zarządu

0
Sylwester Cacek, Prezes Zarządu Sfinks Polska ocenia i podsumowuje miniony rok, a także omawia strategię na kolejne lata i segment sprzedaży dań gotowych. Jaka...
7Levels

Wirtualna rzeczywistość to przyszłość. 7Levels S.A. wchodzi na rynek VR

0
Krzysztof Król, Wiceprezes Zarządu 7Levels S.A., w rozmowie z Markiem Klapą, redaktorem Telewizji Biznesowej, omawia tytuły opracowywane aktualnie przez studio i najnowsze plany wydawnicze,...