Już w dniach 23-24 listopada odbędą się Warszawskie Targi Sztuki, które przyciągną pasjonatów i kolekcjonerów z całej Polski. W tym roku zaprezentuje się ponad 120 galerii sztuki współczesnej, domów aukcyjnych oraz antykwariatów.
Co nas czeka? O bogatej ofercie Warszawskich Targów Sztuki, w rozmowie z redaktorem Telewizji Biznesowej, Markiem Klapą, opowiada Kama Zboralska, Dyrektorka Programowa Warszawskich Targów Sztuki. Oto, czego się dowiedzieliśmy:
Co czeka nas na tegorocznej edycji Warszawskich Targów Sztuki?
Kama Zboralska poinformowała, że “w dniach 23-24 listopada odbędzie się 21. edycja Warszawskich Targów Sztuki. Każda kolejna edycja jest coraz lepsza, ponieważ zainteresowanie sztuką rośnie, dzięki czemu liczba odwiedzających i kupujących zwiększa się”.
Tegoroczna oferta targów jest niezwykle bogata pod każdym względem. Z tego powodu każdy znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu. Na Warszawskich Targach Sztuki w tym roku prezentowani będą klasycy współczesności, średnie pokolenie oraz młodzi z “Kompasu Młodej Sztuki”. To jedyne takie miejsce.
Na tegorocznych Warszawskich Targach Sztuki będzie ponad 120 galerii sztuki współczesnej, domów aukcyjnych i antykwariatów. Liczba obiektów ma wynieść zaś około 1500. Warto zatem się na targi wybrać nie tylko z myślą o zakupie, lecz również, aby pooglądać wspaniałą sztukę.
Co więcej, na Warszawskich Targach Sztuki w tym roku będzie można porozmawiać na specjalnych spotkaniach ze znanymi i cenionymi artystami i artystkami. Na tegorocznych targach odbędą się także trzy ciekawe wystawy towarzyszące – Eugeniusza Markowskiego, Juliusza Sokołowskiego oraz wystawa “3 drogi dochodzenia do awangardy”.
Czy na Warszawskich Targach Sztuki można kupić dzieło sztuki?
Kama Zboralska potwierdziła, że na Warszawskich Targach Sztuki można nabyć całe mnóstwo świetnych prac – w tym nawet dzieła od klasyków współczesności, które przeznaczone są dla wyrafinowanych, majętnych kolekcjonerów.
Do kogo kierowane są wykłady poświęcone sztuce i rynkowi sztuki?
Kama Zboralska oznajmiła, że “wykłady, które odbędą się na tegorocznych Warszawskich Targach Sztuki przeznaczone będą dla osób początkujących. Mowa tu o osobach, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rynkiem sztuki i inwestowaniem w sztukę”.
Na czym polega inwestowanie w sztukę?
Kama Zboralska oświadczyła, że “inwestowanie w sztukę to inwestycja długoterminowa. Nie należy zatem nastawiać się, że zarobimy na sprzedaży dzieła sztuki po roku lub dwóch latach. Nie ma bowiem obecnie narzędzi, na podstawie których można przewidywać, jak będzie się zachowywać cena danego dzieła sztuki”.