Jak Asystent Czasu Pracy wspiera działy HR w komunikacji i regulacjach?

W najnowszym odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej programu “Biznes Nieoczywisty” Jakub Zadrożny – partner w SPECTATOR communications advisors oraz jego goście: Tomasz Kretek – współzałożyciel aproco.io i Hubert Kowalski – Konsultant w firmie Déhora dyskutują o rozwiązaniu opartym na sztucznej inteligencji “Asystent Czasu Pracy”. Oto, czego się dowiedzieliśmy:

Jak doszło do współpracy pomiędzy firmami aproco.io i Déhora?

Tomasz Kretek oznajmił, że podczas spotkania zespołu aproco.io z zespołem Déhora obie firmy zrozumiały, że znajdują się w przełomowym momencie na rynku. Zespoły te wyraziły chęć współpracy, zwłaszcza że wzajemnie się uzupełniają – Déhora ma doświadczenie na wielu rynkach, a aproco.io oferuje możliwości technologiczne.

Czym zajmuje się Déhora?

Hubert Kowalski wyjaśnił, że Déhora zajmuje się korporacyjnym czasem pracy i od wielu lat pomaga swoim klientom w różnych zagadnieniach związanych z tą kwestią

Czasem firmy przeprowadza audyty organizacyjne mające na celu poprawę efektywności planowania czasu pracy, ale najczęściej zajmuje się po prostu pokonywanie wyzwań związanych z czasem pracy. W tym celu prowadzone są projekty wellbeingowe czy wdrażane jest oprogramowanie do czasu pracy.

Jakie są zalety “Asystenta Czasu Pracy”?

Tomasz Kretek stwierdził, że “sztuczna inteligencja wywraca do góry nogami całe modele biznesowe. Déhora i aproco.io są zaś w świetnym miejscu, ponieważ firmy bardzo szybko zidentyfikowały jakie możliwości i szanse daje AI. W efekcie, “Asystent Czasu Pracy” będzie pierwszym krokiem dla wielu firm, aby zacząć współpracować ze sztuczną inteligencją”.

Jak działa “Asystent Czasu Pracy”?

Hubert Kowalski wytłumaczył “Asystent Czasu Pracy” bazuje na technologii OpenAI, w który włożona została wiedza doradcza firmy Déhora o czasie pracy i wewnętrzne regulacje jej klienta. W efekcie, “Asystent Czasu Pracy” udziela pracownikom odpowiedzi na nurtujące ich tematy dotyczące czasu pracy.

Kto jest dziś głównym odbiorcą “Asystenta Czasu Pracy”?

Hubert Kowalski oświadczył, że “tak naprawdę każda zainteresowana firma jest w stanie wykorzystać “Asystenta Czasu Pracy”, ponieważ może w nim umieścić swoje wewnętrzne regulacje”.

Jakie są przyszłe kierunki rozwoju AI w kontekście zarządzania zasobami ludzkimi?

Tomasz Kretek ocenił, że “narastająca ilość regulacji musi zostać zaadresowana. Mamy już technologię, która w tym pomoże i pozwoli podejść indywidualnie do swojego pracownika. W efekcie, sztuczna inteligencja będzie coraz częściej układać harmonogramy w firmie, uwzględniając przy tym preferencje pracowników”.

Czy AI pomoże we wdrażaniu czterodniowego tygodnia pracy?

Hubert Kowalski zauważył, że “wprowadzając czterodniowy tydzień pracy będziemy efektywnie pracowali krócej, dlatego narzędzia związane ze sztuczną inteligencją będą musiały nam pomagać w realizacji powtarzalnych czynności w firmie, co skutecznie skróci nasz czas pracy i zwiększy naszą efektywność”.

Nie ma bowiem żadnych wątpliwości, że czterodniowy tydzień pracy to przyszłość. Pierwsze firmy już teraz zaczynają testować to rozwiązanie, a polski rząd też jest temu przychylny, pracuje nad odpowiednimi regulacjami i w kolejnych latach zamierza w tym obszarze wspierać przedsiębiorstwa.

Jakie będą kolejne zmiany technologiczne, które wpłyną na nasze życie?

Tomasz Kretek oznajmił, że “zmiany technologiczne w kontekście sztucznej inteligencji przebiegają wykładniczo. Już teraz rozwija się AI, które same się uczą. Już wkrótce narzędzia te będą się uczyć coraz szybciej i nigdy się nie zatrzymają. W efekcie, trzeba edukować pracowników, jak posługiwać się sztuczną inteligencją”.

Jakie umiejętności będą najbardziej pożądane w najbliższej przyszłości na rynku pracy?

Hubert Kowalski stwierdził, że “kluczowe będą takie umiejętności, jak krytyczne myślenie, zarządzanie ryzykiem, zarządzanie zmianą w aspekcie AI i adaptacja do warunków, które zastaniemy w danej organizacji. Już dziś funkcjonujemy bowiem w środowisku, które jest bardzo zmienne”.

Zobacz więcej

Polecamy

Telewizja Biznesowa - AI

Polski biznes w erze AI: jak sztuczna inteligencja stymuluje innowacje?

0
W najnowszym odcinku programu "Biznes Focus" emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej, Cezary Andrzejczyk i Piotr Frankowski omawiali rozwój sztucznej inteligencji (AI) w biznesie. Od...
Na czym polega biznes WP?

Na czym polega biznes WP? Jacek Świderski – Prezes Zarządu

0
Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding SA, opowiada o najważniejszych liniach biznesowych, a także rozwoju Grupy Kapitałowej Wirtualna Polska Holding w kolejnych latach....
Debata - inwestor indywidualny się nie liczy. Serio?

Debata: Inwestor indywidualny się nie liczy?

0
W ramach Dnia Inwestora Indywidualnego, który odbył się podczas konferencji Invest Cuffs 2024 odbyła się debata ekspercka pod tytułem: “Inwestor indywidualny się nie liczy....