DIALOGI to autorski program Cezarego Andrzejczyka, partnera zarządzającego w Qualia Advisory, w którym rozmawia on z przedsiębiorcami, inwestorami, praktykami rynku i ekspertami o tajnikach prowadzenia biznesu, o sukcesach i porażkach, o tym co ważne nie tylko w świecie finansów, ale również w życiu.
W drugim odcinku gościem programu jest Michał Linke, CEO Tailors Club, który dzieli się swoją wiedzą na temat szycia na miarę i jego roli w świecie biznesu. Czy elegancki garnitur może wpływać na sukces zawodowy? Dlaczego tradycja szycia na miarę wraca do łask i jakie korzyści niesie dla przedsiębiorców? Przekonamy się poniżej:
Jak w Polsce wygląda obecnie rynek szycia na miarę?
Michał Linke poinformował, że “rynek szycia na miarę w Polsce w ostatnich latach powrócił i rozwinął się. Okazuje się bowiem, że nasz kraj przed II wojną światową był prawdziwą stolicą szycia na miarę. Następnie naleciałości historyczne i wpływy zewnętrzne ukróciły indywidualizm produktu w Polsce. Obecnie jednak szycie na miarę się odradza”.
W rezultacie, Michał Linke uważa, że teraz rynek szycia na miarę w Polsce będzie rósł dużo szybciej, niż rynek dóbr luksusowych – i to pomimo faktu, że nie mamy tutaj do czynienia z dobrem inwestycyjnym.
Wszystko dlatego, że potrzeby customizacji cały czas rosną – każdy chce mieć indywidualny produkt, własną wewnętrzną podszewkę. Dodatkowo, ceny gotowych produktów będą rosły, przez co różnica między ceną dobrego gotowego garnituru, a podstawowego garnituru szytego na miarę będzie się zacierała.
Co wyróżnia Tailors Club?
Michał Linke wskazał, że Tailors Club wyróżnia indywidualne podejście do kupującego oraz fakt, że firma utrzymywała dobre relacje z klientami nawet pomimo trudnego czasu, jakim była pandemia COVID-19.
W efekcie, dziś klienci z dużo większym zaufaniem wracają do Tailors Club. Ponadto, należy mieć świadomość, że Tailors Club to nie tylko szycie na miarę, ale także klub networkingowy. Co więcej, Tailors Club wyróżnia również Private Tailoring Service – czyli możliwość przyjazdu mobilnego stylisty do klienta.
Jakie były początki Tailors Club?
Michał Linke wyjaśnił, że posiada korzenie krawieckie. Nie chciał on jednak nigdy produkować odzież masowo. Dążył natomiast do kontaktu z klientem, otaczania się dużą ilością ludzi, tworzenia pewnego klubu. Ostatecznie siedem lat temu założył on Tailors Club, które dziś działa w Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście.
Ile kosztuje męski biznesowy garnitur uszyty na miarę?
Michał Linke oznajmił, że “dwuczęściowy garnitur męski do rozmiaru 60 stanowi koszt od 5000 do 6000 złotych. W takim przypadku dobrze również pomyśleć o koszuli szytej na miarę. Stanowi ona koszt od 800 do 900 PLN”.
Jaki jest czas oczekiwania na klasyczny męski garnitur uszyty na miarę?
Michał Linke oświadczył, że “należy założyć sobie czas oczekiwania w wysokości co miesiąca. Optymalny czas na przygotowanie idealnie leżącego garnituru wynosi jednak dwa-trzy miesiące”.