Czas jest kluczowy w leczeniu urazów i patologii mózgu

Dr Szymon Korzekwa, Prezes Zarządu BrainScan SA, w rozmowie z redaktorem naczelnym Telewizji Biznesowej, Tymoteuszem Nowakiem omawia tematy związane z pracą i diagnostyką jednego z najważniejszych organów naszego ciała – mózgu. Czy BrainScan ma obecnie konkurencję na rynku? Przekonamy się poniżej:

Dr Szymon Korzekwa o możliwościach mózgu

Dr Szymon Korzekwa wyjaśnił, że “ludzie korzystają tylko z 10% możliwości mózgu. To niezwykle ciekawy organ, odpowiedzialny za wiele groźnych dla życia wydarzeń. Dlatego wspieranie jego diagnostyki jest tak ważne”.

Wiedza o mózgu z perspektywy prezesa BrainScan

Dr Szymon Korzekwa zwrócił uwagę, że “diagnostyka obrazowa rozwija się po to, by w bardzo dokładny sposób obrazować procesy, które w mózgu zachodzą. Dzięki temu możemy lepiej poznać ten organ, o którym nadal wiemy jeszcze mało”.

Zależności i powiązania różnych części mózgu są bowiem jeszcze niezbadane. Dążenie do tej wiedzy pozwala zaś na rozpoznawanie nieprawidłowości, które odbywają się w tym organie, dzięki czemu możemy im zapobiegać.

Dr Szymon Korzekwa o technologii BrainScan

Dr Szymon Korzekwa wytłumaczył, że “BrainScan jest sztuczną inteligencją, która wykrywa patologiczne stany mózgu obrazowane w tomografii komputerowej. W ten sposób BrainScan wspiera radiologów i lekarzy na oddziale ratunkowym”.

AI firmy w bardzo krótkim czasie wskazuje bowiem jakie patologie są obecne w badaniu, dzięki czemu szansa przeżycia pacjenta zwiększa się dwukrotnie.

Dlaczego czas jest kluczowy w leczeniu mózgu?

Dr Szymon Korzekwa podkreślił, że “każda komórka mózgu pracuje przez całą dobę i potrzebuje składników odżywczych oraz tlenu. W momencie, kiedy dochodzi do udaru lub krwotoku, komórki te zaczynają obumierać. Każda minuta sprawia więc, że miliony neuronów umierają z powodu braku tlenu”.

Prezes BrainScan o celach spółki

Dr Szymon Korzekwa zaznaczył, że “w tej chwili BrainScan jest na początku komercjalizacji. Rynek do zagospodarowania jest ogromny – rocznie dokonuje się bowiem około 250 milionów badań tomograficznych głowy – a spółka nie ma obecnie realnej konkurencji”.

Co istotne, w najbliższym czasie BrainScan planuje pozyskać również certyfikację FDA, aby móc działać na rynku w Stanach Zjednoczonych. Natomiast zespół techniczny spółki cały czas rozwija i trenuje model sztucznej inteligencji spółki, aby był jeszcze lepszy.

Wdrażanie technologii okiem dr Szymona Korzekwy

Dr Szymon Korzekwa oświadczył, że “w ostatnich trzech latach w polskich szpitalach pojawiła się ogromna chęć wdrażania rozwiązań technologicznych oraz wspierania ich. Wszystko dlatego, że ilość przeprowadzanych badań cały czas rośnie, podczas gdy liczba lekarzy maleje”.

Prezes BrainScan o debiucie na warszawskim parkiecie

Dr Szymon Korzekwa stwierdził, że “debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie to olbrzymi prestiż. Co więcej, BrainScan mocno wierzy w polskich inwestorów, dzięki zebranym od nich środkom spółka może komercjalizować swoją technologię na całym świecie”.

Prezes BrainScan podkreślił przy tym, że “giełda jest miejscem, skupiających ludzi, którzy wierzą w nowe technologie i chcą w nie inwestować. Na dodatek debiut na rynku NewConnect stanowi uwiarygodnienie spółki i daje możliwość zmotywowania zespołu poprzez wprowadzenie programu motywacyjnego”.

Szymon Korzekwa o konkurencji dla BrainScan

Dr Szymon Korzekwa przyznał, że “choć technologia BrainScan jest wyjątkowa, to spółka posiada konkurencję, co jest dowodem na to, iż idzie ona w dobrym kierunku. Potwierdza to fakt, że konkurencją jest spółka, która wystartowała znacznie później, lecz z trzydziestokrotnie większym finansowaniem i bardzo szybko się rozwija”.

Prezes BrainScan zaznaczył przy tym, że wyjątkowość technologii jego spółki polega na tym, że wykonuje ona diagnostykę kompleksowo, zajmuje się już 30 patologiami mózgu i cały czas jest rozwijana.

Zobacz więcej

Polecamy

Telewizja Biznesowa - AI

Polski biznes w erze AI: jak sztuczna inteligencja stymuluje innowacje?

0
W najnowszym odcinku programu "Biznes Focus" emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej, Cezary Andrzejczyk i Piotr Frankowski omawiali rozwój sztucznej inteligencji (AI) w biznesie. Od...
Na czym polega biznes WP?

Na czym polega biznes WP? Jacek Świderski – Prezes Zarządu

0
Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding SA, opowiada o najważniejszych liniach biznesowych, a także rozwoju Grupy Kapitałowej Wirtualna Polska Holding w kolejnych latach....
Debata - inwestor indywidualny się nie liczy. Serio?

Debata: Inwestor indywidualny się nie liczy?

0
W ramach Dnia Inwestora Indywidualnego, który odbył się podczas konferencji Invest Cuffs 2024 odbyła się debata ekspercka pod tytułem: “Inwestor indywidualny się nie liczy....