Crunching Koalas – Gaming na giełdzie

W dziesiątym odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej programu “Gaming na giełdzie” Tymoteusz Nowak – redaktor naczelny Telewizji Biznesowej i Paweł Sugalski – Fund Manager w AgioFunds rozmawiają z Tomaszem Tomaszewskim – prezesem Crunching Koalas, na temat spółki oraz sektora GameDev. Oto, czego się dowiedzieliśmy:

“Tidal Wave” – nowe DLC od DRAGO entertainment

DRAGO entertainment wypuściło DLC do swojej flagowej produkcji – “Gas Station Simulator”, Nosi ono nazwę “Tidal Wave”.

Nie spotkało się ono z pozytywnym przyjęciem graczy. Zarzucają oni twórcom, że DLC nie dodaje nowej muzyki, ani nie wprowadza żadnych nowinek, a jedynie wprowadza nową lokację. Większość graczy nie uważa, że DLC jest warte 10 euro. Z drugiej strony, po wydaniu DLC, popularność “Gas Station Simulator” znów wzrosła.

Portowanie i produkcja gier z perspektywy Tomasza Tomaszewskiego

Tomasz Tomaszewski wyjaśnił, że studia deweloperskie na początku z reguły pracują nad jedną grą i stawiają wszystko na jedną kartę. Z kolei studio portujące może dywersyfikować swoje portfolio, podejmuje znacznie mniejsze ryzyko. Z drugiej strony zarobki studia portującego są ograniczone.

Tomasz Tomaszewski o Crunching Koalas

Crunching Koalas, prowadząc biznes portujący, przede wszystkim rywalizuje z firmami zagranicznymi – w tym francuską Red Art Games, a także z polskimi studiami Forever Entertainment i Cubic Games.

Tomasz Tomaszewski zaznaczył, że jego firma obecnie nie odczuwa ochłodzenia nastrojów w sektorze GameDev – studia deweloperskie wolą teraz bowiem nawiązywać współpracę ze studiami portującymi, niż zatrudniać nowych pracowników i samodzielnie portować swoją grę.

Tomasz Tomaszewski o sequelach

Tomasz Tomaszewski jest zdania, że sequele z reguły gorzej się sprzedają, a ich wishlisty na Steam z reguły nie przekładają się na wyniki sprzedażowe.

Najbardziej obiecującym sequelem na polskim rynku gamingowym, zdaniem prezesa Crunching Koalas, jest obecnie “Frostpunk 2” od 11bit Studios, który swoją premierę będzie miał już 25 lipca.

Prezes Crunching Koalas o sentymencie do GameDevu

Tomasz Tomaszewski zwraca uwagę, że wielkimi krokami zbliża się nowa generacja konsol i nowe urządzenia – a zwłaszcza Nintendo Switch 2 – mogą stanowić wyczekiwaną poprawę sentymentu do polskiego GameDevu, gdyż studia otrzymają szansę, aby wyprodukować na nie dobre gry w momencie, gdy nie będzie jeszcze zbyt dużej konkurencji.

Zobacz więcej

Polecamy

Na czym polega biznes WP?

Na czym polega biznes WP? Jacek Świderski – Prezes Zarządu

0
Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding SA, opowiada o najważniejszych liniach biznesowych, a także rozwoju Grupy Kapitałowej Wirtualna Polska Holding w kolejnych latach....
Sfinks omawia rok 2023 - Sylwester Cacek, Prezes Zarządu

Prezentacja wyników Sfinks Polska, Sylwester Cacek – Prezes Zarządu

0
Sylwester Cacek, Prezes Zarządu Sfinks Polska ocenia i podsumowuje miniony rok, a także omawia strategię na kolejne lata i segment sprzedaży dań gotowych. Jaka...
7Levels

Wirtualna rzeczywistość to przyszłość. 7Levels S.A. wchodzi na rynek VR

0
Krzysztof Król, Wiceprezes Zarządu 7Levels S.A., w rozmowie z Markiem Klapą, redaktorem Telewizji Biznesowej, omawia tytuły opracowywane aktualnie przez studio i najnowsze plany wydawnicze,...