Bioceltix już po formalnej weryfikacji w EMA wniosku dotyczącego leku na osteoartrozę u psów

Dr inż. Paweł Wielgus, członek zarządu Bioceltix, w rozmowie z redaktorem naczelnym Telewizji Biznesowej, Tymoteuszem Nowakiem, omawia rozwój spółki i jej obecne działania. Jak Bioceltix ocenia swoją obecność na GPW? Przekonamy się poniżej:

Dr inż. Paweł Wielgus o rozwoju spółki

Dr inż. Paweł Wielgus oznajmił, że “Bioceltix rozwija się dynamicznie, spółka zakończyła ostatnio badania kliniczne dotyczące leczenia osteoartrozy u psów i złożyła dokumentację do Europejskiej Agencji Leków”.

Certyfikacja z perspektywy dr inż. Pawła Wielgusa

Dr inż. Paweł Wielgus wskazał, że “gdy mamy do czynienia z sytuacją, w której mamy już wykazane bezpieczeństwo i skuteczność produktu leczniczego, proces certyfikacji trwa około kilkanaście miesięcy. Wszystko zależy od tego, jak wiele pytań może mieć regulator rynku”.

W pierwszej części certyfikacji odbywa się bowiem weryfikacja formalna, która jest dość szybka. Później odbywa się procedura oceny merytorycznej, która kończy się przedstawieniem uwag, pytań i sugestii. Następnie regulator daje rekomendację, po której produkt zostaje w danym obszarze dopuszczony do obrotu.

Sprzedaż leków okiem dr inż. Pawła Wielgusa

Dr inż. Paweł Wielgus zapowiedział, że “proces rejestracji produktu leczącego osteoartrozę u psów, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie będzie żadnych opóźnień, zakończy się na przełomie trzeciego i czwartego kwartału. Wtedy też miejsce będzie miała pierwsza sprzedaż”.

Dr inż. Paweł Wielgus o skali rynku

Dr inż. Paweł Wielgus zwrócił uwagę, że produkt leczący osteoartrozę u psów przechodzi certyfikację, aby zostać dopuszczonym do obrotu na terenie całej Unii Europejskiej i w Wielkiej Brytanii.

Mowa więc o rynku europejskim, na którym liczba psów przekroczyła już 100 milionów, a okazuje się, że co piąty lub nawet co czwarty pies cierpi z powodu osteoartrozy, jest to najważniejsza przyczyna przewlekłego bólu tych zwierząt. Skala rynku jest więc ogromna.

Obecność na GPW z perspektywy dr inż. Pawła Wielgusa

Dr inż. Paweł Wielgus oznajmił, że “Bioceltix zamknął ostatnio największą emisję w swojej historii. Spółka pozyskała ponad 46 milionów złotych brutto – przede wszystkim na budowę nowej wytwórni komórek macierzystych. Ma zostać ona otwarta w połowie 2026 roku. Będzie to największa tego typu infrastruktura”.

Dr inż. Paweł Wielgus stwierdził zatem, że “dzięki obecności na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Bioceltix jest dziś dobrze zorganizowaną i funkcjonującą spółką, posiadającą budżet na rozwój i bardzo zaawansowany pipeline badawczo-rozwojowy”.

Ponadto, Bioceltix ma ambicję, aby zgarnąć premię pierwszeństwa na światowym rynku wykorzystania komórek macierzystych w weterynarii.

Zobacz więcej

Polecamy

Te spółki warto mieć w portfelu! Benefity dla akcjonariuszy - Marcin Tuszkiewicz

Zyskaj więcej dzięki akcjom tych spółek – benefity dla akcjonariuszy!

0
Na giełdzie można zarabiać na trzy sposoby - za pomocą zmiany ceny spółki, dzięki dywidendom oraz za pomocą benefitów dla akcjonariuszy! Ta trzecia forma...
Rynki w euforii. Jak to się skończy? - Inwestowanie (z) głową

Czy S&P 500 i Nasdaq 100 będą nadal rosnąć? Prognozy na 2025 rok

0
Inwestowanie (z) głową to emitowany na antenie Telewizji Biznesowej program, w którym poruszane są tematy różnych klas aktywów, funduszy inwestycyjnych i ich możliwości, podejścia...
Inwestycje w Ukrainie czy w Ukrainę? - Okiem EKSPERTA

Inwestowanie w Ukrainie – Okiem EKSPERTA

0
Jacek Chwedoruk, Dyrektor Zarządzający Rothschild & Co omawia szanse związane z inwestycjami u naszych wschodnich sąsiadów. Jak inwestować w Ukrainie? Co z ryzykiem, embargiem...
Telewizja Biznesowa Logo
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.