Analiza na życzenie: CDR, Ultimate Games! Izraelowi kończy się kasa

W najnowszym odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej programu “Sygnały Dnia”, Michał Palaczyk – inwestor i analityk w Squaber, prezentuje przegląd fascynujących danych od zarządzających funduszami inwestycyjnymi.

Jaki odsetek inwestorów profesjonalnych uważa, że w gospodarce jest za dużo stymulacji? Ile gotówki mają wielcy zarządzający portfelami? Przekonamy się poniżej:

Analiza Ultimate Games

Michał Palaczyk zwrócił uwagę, że Ultimate Games od połowy 2020 roku znajduje się w bardzo szerokim trendzie spadkowym. W ostatnich miesiącach, od lutego, spółka ta przeszła jednak w fazę neutralnej konsolidacji. Wciąż nie możemy jednak stwierdzić, czy cena akcji wybije z tej strefy w górę czy w dół.

Michał Palaczyk zaznaczył przy tym, że ostatnia wyprzedaż walorów Ultimate Games przebiegła przy wysokich obrotach. Dzięki temu pojawia się szansa na wygenerowanie układu wzrostowego przynajmniej do 14 złotych za akcję – czyli do górnego ograniczenia tej konsolidacji.

Analiza CD Projekt

Michał Palaczyk podkreślił, że “akcje CD Projekt znajdują się obecnie w układzie średnioterminowego układu wzrostowego. W efekcie, pojawia się duża szansa na osiągnięcie poziomu 150 lub nawet 155 złotych za akcję”.

Nie zmienia to faktu, że światowe fundusze hedgingowe nie są pozytywnie nastawione do spółki – oczekują one, że przed nami jeszcze rok, w którym nie będziemy żyli informacjami pojawiającymi się przed premierą nowej gry, dlatego wciąż może dojść do kolejnej korekty.

Analiza ropy naftowej

Michał Palaczyk oznajmił, że na rynku ropy naftowej, po korekcie, która swój początek miała jeszcze w marcu, możemy spodziewać się kolejnego uderzenia wzrostowego – nawet do poziomu 88 dolarów za baryłkę.

Wynika to z faktu, iż świat zaczął wierzyć, że stymulowanie gospodarki chińskiej oraz rozpędzenie się gospodarki Środkowoeuropejskiej może spowodować wzrost popytu na ropę.

Michał Palaczyk o nastawieniu zarządzających funduszami inwestycyjnymi

Dane Bank of America pokazują, że zdaniem zarządzających funduszami, w gospodarce w tej chwili mamy zbyt dużo stymulacji. Nadwyżka fiskalna powoduje, że mamy dużą płynność, przez co aktywa wszystkich klas są w mocnych trendach wzrostowych.

W efekcie, zarządzający funduszami mają dziś zaledwie 4% gotówki, co jest rekordowo niskim poziomem. Ich nastawienie jest natomiast mocno bycze – lecz do ekstremalnie wzrostowego nastawienia ze szczytów z hossy w 2021 roku jeszcze sporo brakuje, mamy zatem przestrzeń do ich dalszych wzrostów.

Michał Palaczyk o wydatkach Izraela na zbrojenia

Michał Palaczyk poinformował, że wydatki zbrojeniowe Izraela w kwietniu przekroczyły już 6% PKB.

Zdaniem analityka taki wzrost wydatków oznacza, że Izrael będzie musiał zakończyć wojnę z Hamasem jeszcze w tym roku, gdyż jest ona dla tego kraju po prostu zbyt kosztowna – a zawieszenie broni z całą pewnością wpłynie na rynki kapitałowe, w tym na cenę ropy naftowej.

Analiza wykresu WIG20

Michał Palaczyk zwrócił uwagę, że indeks WIG20 nadal nie jest w stanie wybić górnej linii trendu wzrostowego. W tej chwili znajduje się ona w okolicach 2600 punktów. Zmienność na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w ostatnim czasie kształtuje się jednak na bardzo niskim poziomie.

Analiza JSW

Akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej w maju powróciły do wzrostów. Według Michała Palaczyka w grę wchodzi obecnie nawet spekulacyjna zwyżka do poziomu 37 złotych za akcję.

Analiza LPP

Dwumiesięczny rajd wzrostowy na akcjach LPP zaczyna już hamować. Luka spadkowa została już domknięta, więc zdaniem Michała Palaczyka w ujęciu długoterminowym na wykresie spółki rysuje się scenariusz spadkowy.

Analiza wykresu mWIG40

Indeks mWIG40 wybił w ostatnim czasie górne ograniczenie długoterminowego kanału wzrostowego. Wciąż nie ma jeszcze stuprocentowej pewności, czy nie mamy tutaj do czynienia z fałszywym wybiciem – jeśli rzeczywiście indeks pokonał tę barierę, to bez żadnych ograniczeń będzie on teraz zmierzać do poziomu 7000 punktów.

Analiza Synektik

Akcje spółki Synektik znajdują się obecnie w silnym układzie wzrostowym, co oznacza, że w najbliższym czasie kurs może nawet atakować szczyty zlokalizowane na poziomie 160 złotych.

Analiza GreenX Metals

Na akcjach GreenX Metals mamy zaś do czynienia ze spektakularnym rajdem spekulacyjnym. Traderzy wierzą bowiem, że spółka nie może przegrać sporów sądowych ze Skarbem Państwa oraz Lubelskim Węglem “Bogdanka”.

Michał Palaczyk zwrócił jednak uwagę, że pod kątem technicznym sytuacja nie wygląda tak optymistycznie, ponieważ po atakach euforii na wykresie GreenX Metals pojawiają się silniejsze korekty.

Zobacz więcej

Polecamy

Na czym polega biznes WP?

Na czym polega biznes WP? Jacek Świderski – Prezes Zarządu

0
Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding SA, opowiada o najważniejszych liniach biznesowych, a także rozwoju Grupy Kapitałowej Wirtualna Polska Holding w kolejnych latach....
Debata - inwestor indywidualny się nie liczy. Serio?

Debata: Inwestor indywidualny się nie liczy?

0
W ramach Dnia Inwestora Indywidualnego, który odbył się podczas konferencji Invest Cuffs 2024 odbyła się debata ekspercka pod tytułem: “Inwestor indywidualny się nie liczy....
Sprzedaż mieszkania z zameldowaną osobą

Masz zameldowanego lokatora na nieruchomości, którą chcesz sprzedać? Uważaj!

0
W nowym odcinku emitowanego na antenie Telewizji Biznesowej programu “Kawa z Agentem” Amanda Postolska - założycielka i CEO RS Estate, wyjaśnia jak sprzedać mieszkanie,...